17:24 25.11.2016

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно "беркутівців"

2 хв читати

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України передав до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно командира роти київського "Беркута", командира взводу і п'яти підлеглих міліціонерів за заподіяння тілесних ушкоджень відвідувачам заходів в "Українському домі" 8 квітня 2010 року.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Генпрокуратури, ці особи обвинувачуються в тому, що, діючи за вказівкою народного депутата України V-VII скликань Вадима Колесніченка, разом з колишнім заступником начальника управління ГУ МВС України в Києві, командиром полку міліції "Беркут" та його заступником, перевищуючи владу і свої службові повноваження 8 квітня 2010 р. під час проведення одного з відкритих заходів у Великому виставковому залі "Українського дому" в столиці спровокували конфлікт і безпідставно застосували силу до відвідувачів, затримали 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, спричинивши їм тілесні ушкодження.

Крім того, ці правоохоронці, намагаючись приховати свої злочинні дії, перешкоджали журналістській діяльності, застосували насильство та завдали тілесних ушкоджень журналісту одного з телеканалів, який намагався задокументувати незаконні дії "беркутівців".

У Генпрокуратурі наголосили, що В. Колесніченка, заступника начальника управління міліції та заступника командира полку спецпідрозділу "Беркут" оголошено в розшук, суд дав дозвіл на їх затримання.

Кримінальна справа проти "беркутівців" розслідувалася за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 365 (перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі наданих прав і повноважень, що супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями), передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років; ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), карається штрафом або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3 років.

Як повідомлялося, 8 квітня 2010 року міліція затримала понад 10 осіб, членів ВО "Свобода", які зайшли на виставку "Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА" в Києві і почали знищувати експонати виставки.

Того ж дня кілька десятків представників Конгресу українських націоналістів (КУН), УНА-УНСО та інших організацій протестували біля "Українського дому", де відкривалася фотовиставка.

Всі учасники інциденту були звільнені за рішенням Шевченківського районного суду Києва.

Виставку організував депутат Партії регіонів Вадим Колесніченко

Серед постраждалих в результаті дій правоохоронців – Герой України Левко Лук'яненко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві відновили рух біля ТРЦ "Ocean Plaza" після пошкодження тепломережі - КМДА

У Вовчанську авто з цивільними потрапило під ворожий обстріл, 2 людини загинули, 2 поранені - прокуратура

Кличко відвіз допомогу бійцям під Вовчанськ і Куп'янськ

На лінії фронту з початку доби зафіксовано 22 бойових зіткнення - Генштаб ЗСУ

МЗС України в річницю депортації кримських татар: нові злочини Кремля стали можливими через безкарність винних у злочинах минулого століття

Зло геноциду пішло проти України, почавши з Криму - Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар

У неділю в низці областей України очікуються короткочасні дощі та грози

ДБР повідомило про підозру директору ФСБ РФ Бортникову і ще 20 "фсбешним" генералам

До чотирьох осіб зросла кількість загиблих унаслідок учорашнього удару по Харкову - ОВА

Від нічних атак дронів РФ постраждали енергооб'єкти в Полтавській і Харківській областях - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА