17:17 17.08.2016

Політв'язень Ільченко, який втік з-під арешту, розповів про свавілля та репресії окупаційної влади Криму

3 хв читати
Політв'язень Ільченко, який втік з-під арешту, розповів про свавілля та репресії окупаційної влади Криму

Колишній політв'язень Юрій Ільченко, посаджений російськими суддями під домашній арешт, який втік з окупованого Росією Севастополя, має намір розповісти світу та Європі про порушення прав людини в Криму.

"Є великі плани. Я хочу розповісти всім, як в Україні, так і в світі, передусім у Європі (про порушення прав людини на окупованому Російською Федерацією півострові - ІФ), оскільки трохи вже стали забувати про Крим. Хочеться нагадати, що така проблема існує. люди, передусім українці та кримські татари, кожен день потрапляють до в'язниць, їх катують, все нові й нові люди змушені з’їжджати зі своїх осель, часто втрачаючи повністю все, що в них було, як втратила все моя сім'я", - розповів Ю.Ільченко на прес-конференції в середу в Києві.

Колишній політв'язень розповів, що його затримали співробітники ФСБ у Севастополі 2 липня 2015 року та помістили в слідчий ізолятор тимчасового тримання в Сімферополі, де він провів 11 місяців.

"Мене кілька разів садили в карцер... за те, що я проводив агітацію, вже будучи у в'язниці. За 11 місяців так і не видали білизну, бували випадки, коли в баню можна було сходити лише раз на три місяці", - розповів Ю.Ільченко і додав, що під час ув’язнення в ІТТ йому забороняли розмовляти українською мовою.

Колишній політв'язень розповів, як йому вдалося залишити територію окупованого Росією півострова. Ю.Ільченко повідомив, що в червні 2016 р. суд змінив йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. Після того, як йому повернули паспорт громадянина України, він залишив свою квартиру в Севастополі, де залишалися його батьки.

За словами Ю.Ільченка, "автостопом" він дістався адміністративного кордону, що нині розділяє Крим і Україну, після чого йому вдалося перетнути адмінкордон, який контролює окупаційна влада Криму.

Колишній політв'язень утримався від оголошення подробиць своєї втечі та перетину адмінкордону.

Ю.Ільченко також розповів, що окупаційна влада в Криму притягла його до кримінальної відповідальності, звинувативши в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і публічних закликах до екстремістських дій. При цьому йому поставили в провину і перепост зі сторінки нардепа і лідера "Правого сектора" (2013-2015 рр.) Дмитра Яроша в Facebook, у якому були теоретичні міркування про можливість перекриття газопроводів.

Сам же колишній політв'язень пояснив, що агітував людей у Криму не приймати російське громадянство, виступав проти російської окупації півострова, закликав до повної блокади Криму і писав про це в соціальних мережах.

Коментуючи історію з Ю.Ільченком, співзасновник громадської організації "КримSOS" Алім Алієв зазначив: "Юрій був засуджений за свої висловлювання, за те, що він не боявся засуджувати анексію Криму; за те, що він не прийняв російське громадянство".

При цьому він додав, що сім'я колишнього політв'язня була першою в Севастополі, яка відмовилася від російського громадянства.

А.Алієв зазначив, що 37-річний Ю.Ільченко був керівником мовних курсів у Севастополі, "з родини інтелігентів, знає вісім мов, нині живе у Львові".

За словами співзасновника "КримSOS", колишній політв'язень вирішив провести прес-конференцію лише через 2 місяці після своєї втечі, бо не хотів, щоб репресій зазнали його мати і батько, які залишалися на півострові.

"Наприкінці минулого тижня ми змогли вивезти маму і тата на неокуповану частину нашої країни", - додав А.Алієв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА