16:33 13.08.2016

НАПК і Держспецзв'язку домовилися про доопрацювання та повторну атестацію системи захисту інформації реєстру електронних декларацій до 14 серпня

4 хв читати

Національне агентство з питань протидії корупції (НАПК) доручило розробнику програмного забезпечення ТОВ "Міранда" доопрацювати комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування, а Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) - провести її повторну оцінку до 14 серпня.

Отож, 14 серпня система може отримати атестат і почати працювати в понеділок, 15 серпня, розповів у суботу на розширеному засіданні агентства член НАПК Руслан Рябошапка.

"Можливий такий варіант, згідно з яким помилки буде виправлено разом з тими експертами Держспецзв'язку, які роблять експертизу. Ми можемо об'єднати ці дві стадії та доопрацювання перетворити на експертизу. Тоді ми б могли 14 серпня на 14.00 призначити засідання експертної ради і отримати атестат", - сказав він.

Голова Держспецзв'язку Леонід Євдовченко погодився вказати розробнику на недоліки системи і провести її на повторну атестацію в найкоротші терміни, до 14 серпня.

У свою чергу голова НАПК Наталія Корчак зазначила, що рішення НАПК про запуск системи електронного декларування 15 серпня не скасовано, однак, якщо сертифікат Держспецзв'язку не буде отримано, систему подання декларацій буде заблоковано.

"Якщо не буде атестата відповідності, інтерфейс подання декларацій не буде активовано", - сказала вона.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк, який був присутній на засіданні, відзначив виняткову важливість своєчасного впровадження електронного декларування активів чиновників у контексті співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і урядом США.

"У тексті меморандуму з МВФ це не передбачено, однак ми виходимо на раду директорів і у разі, якщо система матиме недоліки і не відповідатиме своїм завданням, це може бути сприйнято як негативний сигнал. Тобто мети може бути не досягнуто", - зазначив він.

Як повідомлялося, 12 серпня стало відомо, що комплексна система захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування наразі повною мірою не реалізована, програмне забезпечення розроблене лише частково, тому у видачі атестата відповідності КСЗІ відмовлено.

"Наявна функціональність Реєстру (Єдиного держреєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - ІФ) не відповідає цілям створення системи електронного декларування... На сьогодні КСЗІ Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування, не реалізована. Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - йдеться в повідомленні Держспецзв'язку.

У продукті було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень вимогам технічного завдання, а також не підтверджені можливості системи гарантувати безпеку задекларованих функцій, зокрема, ідентифікації і аутентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID. Серед наданих документів відсутні акти завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протокол попередніх випробувань.

"Враховуючи викладене, Експертна рада вважає, що КСЗІ Реєстру не відповідає вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ та звертає увагу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на необхідність якнайшвидще усунути виявлені недоліки", - заявляють у Держспецзв'язку і наголошують, що після доопрацювання та виправлення недоліків КСЗІ Реєстру, в будь-який час може бути проведена його повторна державна експертиза з метою отримання Атестату відповідності.

Раніше Держспецзв'язку заявила про можливий зрив запуску системи електронних декларацій, запланованого на 15 серпня, через неготовність програмного забезпечення, відповідальність за розробку якого несе ТОВ "Міранда". Водночас Програма розвитку ООН (ПРООН), що здійснює фінансування розробки системи електронних декларацій в Україні, спростувала цю інформацію.

8 серпня в Держспецзв'язку повідомили, що запуск системи електронних декларацій, запланований на 15 серпня, може бути відстрочено, оскільки проведення державної експертизи КСЗІ системи декларування неможливо через ненадання розробником програмного забезпечення ТОВ "Міранда" обладанння, програм і документації, необхідних для проведення експертизи у Держспецзв'язку.

11 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається. "Іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення!", - заявив він.

12 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що якщо система електронного декларування не почне працювати вчасно, 15 серпня, керівництво НАПК і Держспецзв'язку нестиме жорстку персональну відповідальність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Данія має намір посилити фінансову допомогу оборонній промисловості України

Основна мішень нічного ракетного обстрілу РФ - енергетика, включно з об'єктами для транзиту газу

Шмигаль під час поїздки до Волинської та Львівської областей ознайомився з ходом будівництва другого рівня захисту на енергетичних об'єктах

Українська авіація завдала 16 ударів по районах зосередження противника

Росіяни за добу завдали 31 ракетного і 46 авіаційних ударів по території України

За добу на лінії фронту відбулося 71 бойове зіткнення

Через ворожий обстріл у Дніпропетровській області поранено троє людей

Голову Броварської райадміністрації, який вчинив резонансну ДТП, звільнено з посади

Росіяни продовжили завдавати ударів по південних регіонах України, є загиблі та постраждалі

Росіянам вдалося прорватися і закріпитися в частині Очеретиного - ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА