Полторак констатує погіршення обстановки в зоні АТО та небажання РФ відмовитися від агресії

Кількість обстрілів із боку бойовиків у зоні проведення АТО зросла, це свідчить, що Росія не відмовляється від агресивних намірів, заявляє міністр оборони України Степан Полторак.
"Ситуація в зоні проведення АТО загострилася. Загалом від початку року терористичні угрупування 7 тисяч разів порушували режим тиші та Мінські угоди, які передбачають заборону на використання важкого озброєння. Це свідчить, що Росія не відмовляється від агресивних намірів стосовно України", - сказав він після засідання комісії Україна-НАТО в середу в Брюсселі.
Міністр наголосив, що сили АТО не використовують важкого озброєння, а відкривають вогонь лише у відповідь. "На 7000 обстрілів ми відповідали лише 900 разів, і лише тоді, коли була реальна загроза життю наших військових, коли терористи здійснювали штурмові дії або була загроза захоплення нових територій. Перед початком застосування зброї, переважно стрілецької, ми попереджаємо спостерігачів СММ ОБСЄ і лише потім адекватно реагуємо", - наголосив він.
С.Полторак також спростував інформацію про те, що українські військові начебто обстрілюють окуповані міста. "Хочу спростувати повідомлення, які періодично з'являються, що начебто ЗСУ обстрілюють Донецьк або інші населені пункти... у нас є докази, що терористичні угруповання ведуть вогонь по населених пунктах, які перебувають під їхнім контролем", - наголосив він.