НБУ на 2016 р. поліпшив прогноз профіциту платіжного балансу до $0,6 млрд за погіршення прогнозу дефіциту поточного рахунку до $2,5 млрд

Національний банк України поліпшив прогноз позитивного сальдо зведеного платіжного балансу країни на 2016 рік до $0,6 млрд, тоді як раніше чекав на негативне сальдо в $0,2 млрд, йдеться в релізі центробанку з посиланням на рішення правління, засідання якого відбулося в четвер.
Згідно з документом, водночас прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу на цей рік погіршено з $1,2 млрд до $2,5 млрд, або 3% ВВП.
"У випадку реалізації низки ризиків цей дефіцит може бути вищим, що несприятливо відобразиться на інфляційній динаміці. До цих ризиків належить, по-перше, падіння цін на товари українського експорту. По-друге, девальвація валют країн-торговельних партнерів України", - зазначено в релізі.
Водночас НБУ поліпшив оцінку дефіциту поточного рахунку України в 2015 році з $0,7 млрд до $0,2 млрд, проте через недонадходження зовнішнього фінансування оцінку профіциту зведеного балансу погіршено з $2 млрд до $0,7 млрд.
Центробанк очікує незначного скорочення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в 2017 році - до $2 млрд.
Відповідно до нових прогнозів, очікування міжнародних резервів України на кінець поточного року погіршено з $20,2 млрд до $19,6 млрд, а до кінця 2017 року очікується їх зростання до $22,3 млрд.