10:18 13.01.2016

Київ готовий до пошуку компромісу заради звільнення заручників - Геращенко

2 хв читати
Київ готовий до пошуку компромісу заради звільнення заручників - Геращенко

Київ наполягає на повному виконанні Мінських домовленостей усіма сторонами, а в питанні звільнення українських заручників готовий до пошуку компромісів, наголошує представник України в підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко.

"Сьогодні Мінськ. І хто б там не представляв Москву, для нас головне - як ми представлятимемо Україну. Посилення російського представництва тільки гуртує нашу маленьку делегацію, і наша позиція залишається чіткою і незмінною. Мінські угоди мають бути виконані, в т. ч. РФ і контрольованими нею бойовиками", - написала вона на сторінці у Facebook у середу вранці.

Так, за словами І.Геращенко, російські війська і техніка мають піти з Донбасу, Україна має отримати контроль на кордоні.

"Вибори? Тільки за українським законодавством, під моніторингом ОБСЄ, після роззброєння. Амністія? Мають відновити роботу українських судів на окупованих територіях (і ключова роль у рішенні щодо закону про амністію належить ВР, Мінськ - це лише майданчик для дискусії), також є важкі злочини, які не потрапляють під амністію", - продовжує перелік умов депутат.

Що стосується гуманітарної ситуації, то, за її словами, українська сторона готова до пошуків компромісів заради звільнення українців і наполягає на безперешкодному доступі гуманітарних місій на окуповані території.

"Режим припинення вогню має дотримуватися стовідсотково! Кожне порушення має жорстко і чітко фіксуватися СММ ОБСЄ. А для цього треба, щоб ця місія отримала доступ на всі території, аж до кордону, і чітко виконувала свою роботу, а не "моніторила" в тилових містах, такою є наша позиція", - підсумувала І.Геращенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада гарантує грошову компенсацію військовослужбовцям за невикористану відпустку

Україна поставила до Сирії додатково 3850 т пшеничного борошна в рамках ініціативи Grain From Ukraine

Рада викликала на засідання главу МЗС щодо переговорів у Саудівській Аравії

Росіянам вдалося перетнути річку Оскіл, Сили оборони намагаються відбити позиції – ОСУВ "Хортиця"

Україна ініціювала стягнення в дохід держави активів "Білоруськалію"

Росіяни 44 рази обстріляли Донеччину, загинуло троє людей, 14 поранені

Росіяни атакували Берислав, одна людина загинула, одна поранена

На курському напрямку дещо впала інтенсивність боїв, боєзіткнення відбуваються в околицях Суджі

Нацполіція затримала організацію шахраїв, які ошукали громадян Литви на понад 11 млн грн

Суд призупинив реорганізацію Одеської юракадемії до завершення судових спорів

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА