Інтерфакс-Україна
14:03 30.07.2015

Три мільйони українців хочуть на заробітки за кордон, насамперед до Польщі, Німеччини та Італії - опитування GFK Ukraine

2 хв читати
Три мільйони українців хочуть на заробітки за кордон, насамперед до Польщі, Німеччини та Італії - опитування GFK Ukraine

Плани виїхати на роботу за кордон найближчим часом є у 8% громадян України (3 млн осібк), про що свідчать дані опитування, проведеного компанією GFK Ukraine за запитом Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Згідно з результатами опитування, чоловіків серед бажаючих працювати за кордоном приблизно вдвічі більше, ніж жінок.

34% опитаних не проти працевлаштування за кордоном, але предметно про це поки що не думали.

Водночас відсоток українців, які не розглядають можливість виїзду на заробітки за кордон, скоротився з 55% (2011) до 44%.

Стосовно основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася з 18% у 2011 р. до 12% у поточному році, Польщі – зросла з 7% у 2006 р. до 30%.

Перше місце в рейтингу привабливості з Польщею ділить Німеччина, на другому місці – Італія (там хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів). За ними йдуть США (15%), Великобританія та Росія (по 12%), Канада і Чехія (по 11%).

Крім того, кількість українців, які бажають працювати за кордоном неофіційно, різко зросла з 28% у 2011 р. майже до 41% на момент нинішнього опитування.

"Це тривожна тенденція. Ми також бачимо різке зростання кількості людей, які готові прийняти ризиковані пропозиції щодо працевлаштування за кордоном. Сьогодні 21% потенційних трудових мігрантів з України погодилися б заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально або працювати під замком або віддати свій паспорт роботодавцю", - повідомив голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі.

За його словами, результати дослідження відображають вплив економічної кризи та конфлікту на сході України на міграційні настрої українців.

Важкі життєві умови багатьох українців роблять їх більш лояльними до прийняття ризикованих пропозицій працевлаштування за кордоном і згодою на умови роботи, на які вони в іншій ситуації ніколи б не погодилися.

Опитування проводилося в лютому-березні поточного року, загалом було опитано 2087 респондентів старших за 15 років на території, підконтрольній Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

The Verge: OpenAI працює над створенням конкурента соцмережі Х

Гончаренко заявив, що не голосуватиме за продовження мобілізації та воєнного стану

ЄСПЛ розпочав процедуру щодо незаконного всиновлення росіянами українських дітей з окупованого Криму

Українським морським коридором експортовано близько 73 млн тонн зерна – Кулеба

Парламент Словаччини відмовився засуджувати РФ за атаки на Кривий Ріг та Суми – ЗМІ

Україна незабаром отримає нові системи ППО Patriot - Рютте

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 200 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 87 ворожих атак - Генштаб

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА