Мінфін України та кредитори можуть перейти до етапу особистих зустрічей після телефонних переговорів 5 червня
Основним результатом телефонних переговорів, запланованих на 5 червня між Міністерством фінансів України і спеціальним комітетом кредиторів, як очікується, стане домовленість про перехід у досить стислі терміни до наступного етапу - особистих зустрічей між сторонами для подальшого обговорення умов реструктуризації, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, ознайомлене з ходом переговорів.
"На цьому наступному етапі може розпочатися обговорення розміру haircut (величини списання боргу)", - додав співрозмовник агентства.
За його словами, шанси досягти принципової домовленості про реструктуризацію боргу з комітетом кредиторів ще до засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми розширеного фінансування EFF зберігаються.
Як повідомлялося, Мінфін України 29 травня заявив про прогрес у переговорах із приватними кредиторами щодо реструктуризації боргу та домовленість провести в п'ятницю, 5 червня, телефонну розмову після намічених на перший тиждень червня інтенсивних переговорів між радниками. Фінансове відомство зазначило, що мета телефонної розмови 5 червня - оцінка прогресу в переговорах.
"Ми наголошуємо на прихильності України до проведення переговорів у дусі співробітництва та доброчесності, та згідно з міжнародними принципами. Міністерство фінансів впевнене, що в результаті переговорів буде досягнуто взаємовигідної угоди щодо реструктуризації, яка відповідатиме цілям, погодженим у рамках програми співробітництва України з МВФ", - зазначає фінансове відомство.
Після затвердження МВФ нової чотирирічної програми EFF для України на $17,5 млрд Мінфін із 13 березня розпочав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу приблизно на $23 млрд, щоб скоротити виплати за боргом у період дії програми на $15,3 млрд.
Україна залучила як фінансового радника Lazard Freres SAS, юридичного - White&Case, комітет кредиторів, що складається з п'яти найбільших власників українського боргу, - Blackstone та Weil Gotshal.
Українська сторона неодноразово наголошувала, що для виконання цілей програми МВФ необхідно буде не лише відстрочити погашення зовнішнього боргу, а й списати частину його номіналу та знизити відсотки, за винятком єврооблігацій держбанків і "Укрзалізниці".
Водночас найбільші тримачі українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Окрім цього, Росія вимагає виплати $3 млрд наприкінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.
Комітет кредиторів 18 травня повідомив, що складається з фондів, керованих або представлених BTG Pactual Europe LLP, Franklin Advisers Inc., TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, Inc. та постійно контактує з іншими тримачами українських єврооблігацій, а всі разом вони володіють більше ніж $10 млрд українського боргу. Кредитори знову наполягали на відмові від списання боргу.
У свою чергу уряд України для активізації переговорів 19 червня провів через ВР закон, який надає йому право припиняти виплати за боргами, включеними до периметру реструктуризації. Закон набув чинності 31 травня.