11:37 15.05.2015

Яценюк наполягає на прийнятті зовнішніми кредиторами пропозиції України про реструктуризацію боргу

3 хв читати
Яценюк наполягає на прийнятті зовнішніми кредиторами пропозиції України про реструктуризацію боргу

Можливості повністю обслуговувати свої зовнішні зобов'язання України нині немає, тому пропозиція щодо реструктуризації боргу є необхідною та правильною, і кредиторам слід її прийняти, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на "Годині уряду" у Верховній Раді в п'ятницю.

"Уряд непохитний у своїй позиції щодо необхідності завершення переговорів про реструктуризацію зовнішніх боргів країни", - заявив прем'єр.

"Просимо, звертаємося, наполягаємо, щоб кредитори усвідомили ситуацію та прийняли пропозицію України, яка є правильною. Настав час допомогти Україні і з боку кредиторів", - сказав А.Яценюк.

Він нагадав, що країна перебуває у стані війни і втратила 20% економіки.

"Ми не можемо виплачувати ці кредити, щоб не забирати соціальні виплати, пенсії і зарплати. Вже нічого забирати", - наголосив прем'єр.

Він зазначив, що Україна у рамках чотирирічної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) EFF звернулася до кредиторів з чіткою пропозицією про порядок і умови реструктуризації, щоб у період дії програми заощадити $15 млрд виплат за зовнішнім боргом.

А.Яценюк нагадав, що за роки президентства Віктора Януковича держборг України збільшився з $31 млрд до $72 млрд, а в минулому році його вдалося скоротити до $68 млрд, а усе отримане від міжнародних фінансових організацій зовнішнє фінансування пішло на виплату зовнішнім кредиторам.

Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд Мінфін з 13 березня почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Уряд також включив у реструктуризацію єврооблігації Києва, державного Ощадбанку і Укрексімбанку (Київ), "Укрзалізниці", проте ці позичальники вестимуть консультації з кредиторами з приводу умов реструктуризації їхніх позик як окремі юридичні особи.

За програмою з МВФ, угоди щодо зміни умов позик мають забезпечити виконання Україною трьох завдань: 1) економія на зовнішніх платежах за боргами держави, гарантованих державою, і суб'єктів держсектора на суму приблизно $15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; 2) забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг/ВВП на рівні не вищому за 71% ВВП; 3) підтримка загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) у 2019-2025 рр.

Мінфін України неодноразово зазначав, що для виконання цих завдань необхідно буде не лише відстрочити погашення боргу, а й списати частину його номіналу та знизити відсотки. У випадку держбанків і "Укрзалізниці" йдеться тільки про перенесення термінів погашення боргу.

Водночас провідні тримачі українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат надто великий. Окрім цього, Росія вимагає виплати $3 млрд наприкінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.

Мінфін України наполягає на необхідності досягти угоди про реструктуризацію в червні - до першого перегляду програми МВФ, проте експерти прогнозують, що успіхом буде реструктуризація боргу і на початку осені цього року, а її затягування не призведе до припинення фінансування за програмою EFF.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Верховний лідер Ірану про аварію президентського гелікоптера: жодних заворушень у країні не буде

Унаслідок ворожих обстрілів Вовчанська одна людина загинула, троє поранені

У Харківській області 20 травня оголошено Днем жалоби

Велика Британія передала Україні 80 ракет ППО, понад 1 млн боєприпасів, дрони та системи розмінування

Окупанти втратили на харківському напрямку 1,5 тис. особового складу і 263 одиниці техніки

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

ЄС уважно стежить за ситуацією навколо приземлення вертольота президента Ірану - Мішель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА