Інтерфакс-Україна
17:48 05.08.2014

Більша частина зони відчуження навколо ЧАЕС увійде до Чорнобильського біосферного заповідника - міністр

2 хв читати
Більша частина зони відчуження навколо ЧАЕС увійде до Чорнобильського біосферного заповідника - міністр

Міністерство екології та природних ресурсів ініціює створення Чорнобильського біосферного заповідника, повідомив голова міністерства Андрій Мохник на брифінгу у вівторок.

За його словами, до Чорнобильського біосферного заповідника площею приблизно 230 тис. га заплановано внести більшу частину зони відчуження навколо ЧАЕС, що, відповідно, буде поділено на три функціональні зони - заповідну, буферну та антропогенну. При розподілі враховуватимуть рівень радіаційного забруднення, природний ландшафт і наявність промислових підприємств.

Згідно із законом "Про природно-заповідний фонд України", на території заповідника здійснюватиметься природоохоронна, наукова і освітня діяльність, додав міністр.

При цьому А.Мохник зазначив, що до складу біосферного заповідника не увійдуть території, на яких розміщені промислові майданчики і Чорнобильська АЕС. Могильники ядерних відходів, зокрема, будуть розташовані в антропогенному секторі зони відчуження.

Міністр також повідомив, що фінансування заповідника не буде значно відрізнятися від фінансування зони відчуження. Однак, зазначив він, деякі зміни неминучі: зокрема, чисельність працівників та обслуговуючого персоналу ЧАЕС буде значно скорочено.

"Головна мета створення заповідника - зберегти в природному стані природу Полісся. Сьогодні там виникла унікальна ситуація: дуже активно примножується рослинний і тваринний світ. Чорнобильська зона має цінність для міжнародного співтовариства в розрізі наукових досліджень", - повідомив міністр.

Зокрема, за його словами, заплановано створити українсько-білоруський резерват площею 500 тис. га, до якої увійдуть Древлянський і Поліський державні радіаційно-екологічні заповідники.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб підтвердив ураження НПЗ "Славянский", низки об'єктів нафтогалузі на території РФ та артскладу на ТОТ України

Злочин СЗЧ припиняється, коли військовий звертається щодо подальшого проходження служби – Верховний Суд

Окупати атакували машину рятувальників на Донеччині, є постраждалі – ДСНС

Понад 12 тис. людей уже отримали соцпослуги в межах програми малих грантів - Мінсоцполітики

ДБР повідомило про затримання чернівецького експравоохоронця за підозрою у переправлявлянні харків'ян за кордон

Комісія при Міносвіти видала 345 свідоцтв про державне визнання документів про вищу духовну освіту в 2025р

План США та Європи передбачає посилення ЗСУ та розгортання європейських сил в Україні – ЗМІ

Росіяни вдарили по об'єкту теплогенерації у Херсоні – ОВА

Ветеранський фонд запустить тематичний грантовий курс у сферах виробництва та організації харчування в 2026р

ЄС знаходиться під безпрецедентним тиском з боку США перед зустріччю щодо фінансування України – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА