Інтерфакс-Україна
19:50 02.08.2013

Янукович пiдписав закон про трансфертне цiноутворення

2 хв читати

Президент України Вiктор Янукович 31 липня пiдписав закон "Про внесення змiн до Податкового кодексу України щодо трансфертного цiноутворення" (№2515), ухвалений Верховною Радою 4 липня.

Вiдповiдну iнформацiю оприлюднено на сайтi парламенту в п'ятницю.

Мiндоходiв спочатку розраховувало, що ухвалення цього закону принесе бюджету додатковi 20 млрд грн протягом трьох рокiв, i пiд час його проходження у Верховнiй Радi змогло обстояти практично всi принциповi положення документа.

Зокрема, в ньому збереглася норма про контроль внутрiшнiх операцiй, яку рiзко критикував навiть профiльний комiтет парламенту. Депутатам вдалося лише звузити такий контроль до пiдприємств, якi є збитковими або мають податковi пiльги.

Окрiм цього, закон передбачає контроль над цiноутворенням операцiй з резидентами всiх країн, де рiвень податку на прибуток щонайменше на 5% нижче, нiж в Українi, а не лише з резидентами офшорiв, як пропонували багато депутатiв.

Збережено також нижнiй порiг контрольованих операцiй у розмiрi 50 млн грн та визначення пов'язаних осiб, яке багато депутатiв критикували за зайву широту та нечiткiсть.

Серйозно розкритикувало пiдготовлений до другого читання законопроект i Головне юридичне управлiння парламенту.

Проте спроби пiд час постатейного голосування вiдмовитися вiд контролю внутрiшнiх операцiй, звузити поняття "пов'язанi особи", наприклад, збiльшивши частку в капiталi з 20% до 50%, знову було вiдхилено.

Для порiвняння цiни в неконтрольованих операцiях, згiдно iз законом, визначається дiапазон ринкових цiн або дiапазон ринкової рентабельностi залежно вiд обраного методу визначення цiни в контрольованих операцiях. Таких методiв п'ять, зокрема порiвняльної неконтрольованої цiни (аналогiв продажу), цiни перепродажу, "витрати плюс" та чистого прибутку.

Окрiм цього, передбачається проведення та надання звiту щодо широкого аналiзу елементiв контрольованих i порiвнянних операцiй, якi можуть впливати на комерцiйнi та фiнансовi умови контрольованих операцiй. Такi правила мають застосовуватися пiд час визначення податкових зобов'язань щодо податку на додану вартiсть та податку на прибуток пiдприємств.

Закон набуде чинностi з 1 вересня 2013 року, i цю норму рiзко критикують представники бiзнесу. На їхню думку, пiдприємства не зможуть пiдготуватися до нових вимог у такий короткий термiн, а уряд та iншi вiдомства не встигнуть ухвалити пiдзаконнi акти. Окрiм того, набуття чинностi законом посеред року вносить колiзiю стосовно термiнiв звiтностi.

Водночас Мiндоходiв переконує, що всi пiдзаконнi акти буде ухвалено. На думку вiдомства, першi звiти подаватимуть уже в 2014 роцi, тому дата 1 вересня є прийнятною.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість українських біженців у Швейцарії після дозволу чоловікам 18-22 виїжджати зросла несуттєво – посол

В Мінінформації Сербії вибачилися перед Україною за заяву очільника відомства про "платню територіями"

Посол Швейцарії про корупційний скандал в Україні: Ключовим є розкриття справ, щоб зберегти довіру інвесторів

Зеленський обговорив з маршалком Сейму Польщі оборонну співпрацю і питання історичної пам’яті

Бюджет на другий конкурс пропозицій з відновлення України для швейцарський компаній було подвоєно через великий інтерес - посол

Міносвіти залучило $30 млн на розвиток дошкільної освіти в межах "First Steps Forward"

Коордштаб: Понад третина військовополонених з російського боку, які перебувають в Україні, - не росіяни

Всі 109 звільнених білоруських політв’язнів доставлені до Польщі та Литви

В листопаді зафіксовано 169 осіб, які поширювали російську пропаганду в країнах Європи, - ГУР

Умєров і Гнатов вестимуть консультації в США за участі європейських партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА