17:14 30.05.2013

Дуже високий рівень забруднення повітря в Україні у 2012 р. зафіксовано в 5 містах, високий - у 19, зокрема в Києві

3 хв читати

За 2012 рік найбільший рівень забруднення повітря, який оцінювали за комплексним індексом забруднення атмосфери (КІЗА), як дуже високий зареєстровано в п'ятьох містах України - Одесі, Горлівці, Армянську, Слов'янську і Дніпродзержинську.

Як повідомляється на сайті Маріупольської міськради з посиланням на дані Центральної геофізичної обсерваторії України, оцінка забруднення атмосферного повітря на території України за 2012 рік здійснювалася за даними спостережень, які проводили в 53 містах на 163 стаціонарних і двох маршрутних постах державної системи моніторингу гідрометеорологічної служби.

Високий рівень забруднення відзначено в Києві, Красноперекопську, Маріуполі, Донецьку, Кривому Розі, Макіївці, Ужгороді, Рівному, Дніпропетровську, Дзержинську, Рубежі, Єнакієвому, Лисичанську, Херсоні, Сєверодонецьку, Запоріжжі, Краматорську, Миколаєві та Луцьку.

При цьому пояснюється, що порівняльна оцінка забрудненості повітря в Україні здійснюється за комплексним індексом забруднення атмосфери - це безрозмірний показник, який враховує індекс забруднення повітря окремою домішкою і клас небезпеки забруднюючої речовини. Виділяють чотири рівні забруднення: безпечний - якщо значення КІЗА не перевищують 5, підвищений - 5-7, високий - 8-13 та дуже високий - 14 і вище.

При цьому, зокрема, в Маріуполі спостереження проводили за вісьмома речовинами, що забруднюють повітря, і за вмістом важких металів і бензопірену. При цьому зазначено, що в Маріуполі за 2012 рік КІЗА розцінювався як високий, тоді як за 2011 рік - дуже високий.

"Протягом трьох років (2009-2011 рр.) Маріуполь за індексом забруднення був на першому місці в Україні, і рівень забруднення розцінювався як дуже високий. За 2012 рік місто вийшло з п'ятірки найбільш забруднених міст і перебуває на сьомому місці, тенденція до зниження показника. Максимальний за п'ятирічний період показник відзначався в 2009 році", - констатується в документі.

При цьому уточнюється, що в місті із середини 2012 року діє "Програма охорони та оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя на 2012-2020 роки". Виконуючи заходи програми, "Азовсталь" достроково наприкінці 2012 року вивела з експлуатації три коксові батареї, законсервувала аглофабрику, що привело до зниження рівня забруднення.

За 2012 рік у цілому в місті відбулося зниження концентрацій таких специфічних забруднювачів повітря, як аміак, формальдегід і бензопірен. Проте середньорічні концентрації пилу, діоксиду азоту, формальдегіду і бензопірену в середньому в місті перевищували гранично допустимий рівень, констатується в документі.

Як повідомлялося, Україна в першому кварталі 2013 року скоротила викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 6,65% порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 55 млн 182,7 тис. тонн. Зокрема, за цей період в атмосферу було викинуто 54 млн 72,1 тис. тонн діоксиду вуглецю, що на 6,7% менше за показник за аналогічний період минулого року. Викиди інших забруднюючих речовин в атмосферу в січні-березні скоротилися на 4,4% - до 1 млн 110,6 тис. тонн. При цьому Україна продемонструвала зростання викидів лише щодо метану (належить до агресивних парникових газів) - на 9,2%, до 232,9 тис. тонн, металів та їхніх сполук - на 1,6%, до 8,3 тис. тонн.

У 2011-му та 2012 роках спостерігалося зростання викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА