Інтерфакс-Україна
17:14 30.05.2013

Дуже високий рівень забруднення повітря в Україні у 2012 р. зафіксовано в 5 містах, високий - у 19, зокрема в Києві

3 хв читати

За 2012 рік найбільший рівень забруднення повітря, який оцінювали за комплексним індексом забруднення атмосфери (КІЗА), як дуже високий зареєстровано в п'ятьох містах України - Одесі, Горлівці, Армянську, Слов'янську і Дніпродзержинську.

Як повідомляється на сайті Маріупольської міськради з посиланням на дані Центральної геофізичної обсерваторії України, оцінка забруднення атмосферного повітря на території України за 2012 рік здійснювалася за даними спостережень, які проводили в 53 містах на 163 стаціонарних і двох маршрутних постах державної системи моніторингу гідрометеорологічної служби.

Високий рівень забруднення відзначено в Києві, Красноперекопську, Маріуполі, Донецьку, Кривому Розі, Макіївці, Ужгороді, Рівному, Дніпропетровську, Дзержинську, Рубежі, Єнакієвому, Лисичанську, Херсоні, Сєверодонецьку, Запоріжжі, Краматорську, Миколаєві та Луцьку.

При цьому пояснюється, що порівняльна оцінка забрудненості повітря в Україні здійснюється за комплексним індексом забруднення атмосфери - це безрозмірний показник, який враховує індекс забруднення повітря окремою домішкою і клас небезпеки забруднюючої речовини. Виділяють чотири рівні забруднення: безпечний - якщо значення КІЗА не перевищують 5, підвищений - 5-7, високий - 8-13 та дуже високий - 14 і вище.

При цьому, зокрема, в Маріуполі спостереження проводили за вісьмома речовинами, що забруднюють повітря, і за вмістом важких металів і бензопірену. При цьому зазначено, що в Маріуполі за 2012 рік КІЗА розцінювався як високий, тоді як за 2011 рік - дуже високий.

"Протягом трьох років (2009-2011 рр.) Маріуполь за індексом забруднення був на першому місці в Україні, і рівень забруднення розцінювався як дуже високий. За 2012 рік місто вийшло з п'ятірки найбільш забруднених міст і перебуває на сьомому місці, тенденція до зниження показника. Максимальний за п'ятирічний період показник відзначався в 2009 році", - констатується в документі.

При цьому уточнюється, що в місті із середини 2012 року діє "Програма охорони та оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя на 2012-2020 роки". Виконуючи заходи програми, "Азовсталь" достроково наприкінці 2012 року вивела з експлуатації три коксові батареї, законсервувала аглофабрику, що привело до зниження рівня забруднення.

За 2012 рік у цілому в місті відбулося зниження концентрацій таких специфічних забруднювачів повітря, як аміак, формальдегід і бензопірен. Проте середньорічні концентрації пилу, діоксиду азоту, формальдегіду і бензопірену в середньому в місті перевищували гранично допустимий рівень, констатується в документі.

Як повідомлялося, Україна в першому кварталі 2013 року скоротила викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 6,65% порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 55 млн 182,7 тис. тонн. Зокрема, за цей період в атмосферу було викинуто 54 млн 72,1 тис. тонн діоксиду вуглецю, що на 6,7% менше за показник за аналогічний період минулого року. Викиди інших забруднюючих речовин в атмосферу в січні-березні скоротилися на 4,4% - до 1 млн 110,6 тис. тонн. При цьому Україна продемонструвала зростання викидів лише щодо метану (належить до агресивних парникових газів) - на 9,2%, до 232,9 тис. тонн, металів та їхніх сполук - на 1,6%, до 8,3 тис. тонн.

У 2011-му та 2012 роках спостерігалося зростання викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел.

ОСТАННЄ

Ексміністр культури Ткаченко поставив під сумнів законність рішень наглядової ради "Суспільного"

Сибіга заявляє про необхідність точної інформації на шляху до миру: російські наступальні дії вичерпали себе, а Україна стабілізувала лінію фронту

На фестивалі "Книжкова країна ІІІ" реалізовано книжок на 28 млн грн

Помер один із постраждалих внаслідок ракетного удару по Києву 24 квітня, кількість загиблих вже 13

Сирський про БЗВП: Зосереджуємо зусилля на комплектуванні посад інструкторів

Єврокомісія: Росія не зацікавлена в мирі, участь північнокорейців – це "відчайдушні" пошуки допомоги

На Харківщині через детонацію снаряда загинули двоє чоловіків

Заморозки очікуються в Україні в ніч проти вівторка, вдень 16-21° тепла

Україна втратила винищувач Су-27, пілот катапультувався

Мінкультури планує запустити Платформу культурного відновлення для регіонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА