18:59 21.05.2013

Брюссель закликає Київ оперативно та ефективно розслідувати насильство щодо журналістів 18 травня - представник ЄК Стано

2 хв читати

Європейська Комісія закликає українську владу оперативно та ефективно розслідувати інцидент із застосуванням насильства стосовно журналістів під час акцій, що відбулися в Києві 18 травня.

"Ми не бачимо необхідних дій із боку відповідальних правоохоронних органів, спрямованих на встановлення винних. Тому ми закликаємо українську владу оперативно та ефективно розслідувати обвинувачення в застосуванні насильства, зокрема щодо журналістів. Осіб, винних у насильстві, має бути притягнуто до відповідальності, вони не повинні залишатися безкарними", - озвучив агентству "Інтерфакс-Україна" позицію Європейської Комісії представник європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано.

За його словами, у Брюсселі "із занепокоєнням стежили за інцидентами між учасниками мітингів, які відбулися в Києві минулими вихідними".

"У зв'язку з цим повідомлення про насильство стосовно журналістів є предметом, який викликає тривогу. Ми шкодуємо, що міліція була не в змозі захистити права на мирні зібрання", - сказав П.Стано.

Співрозмовник агентства запевнив, що в Європейській Комісії продовжуватимуть "приділяти увагу необхідності забезпечення безпечної та безперешкодної реалізації права на свободу зібрань та свободу ЗМІ".

"У світлі нашого діалогу з владою ми наголошуємо на важливості ухвалення поліпшеного законодавства про свободу зібрань відповідно до європейських стандартів", - наголосив він.

Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень.

Під час інциденту постраждала журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.

Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС, проте, за інформацією постраждалих журналістів, правоохоронці, які стояли поряд, ніяк не реагували на те, що відбувається.

20 травня стало відомо, що керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування стосовно бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту на вул. Великій Житомирській 18 травня.

Водночас 21 травня в управлінні зв'язків із громадськістю МВС України заявили, що підозрюваного в побитті журналістів (20-річного жителя Київської області) затримали. Крім того, глава МВС Віталій Захарченко повідомив, що кримінальне провадження за фактом інциденту 18 травня перекваліфіковано зі статті "отримання легких тілесних ушкоджень" (ч. 1 ст. 121) на статтю "хуліганство" (ч. 2 ст. 296) Кримінального кодексу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА