Інтерфакс-Україна
11:59 30.04.2013

ЄСПЛ визнав незаконність арешту Тимошенко та його політичну мотивацію

3 хв читати
ЄСПЛ визнав незаконність арешту Тимошенко та його політичну мотивацію

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав Ю.Тимошенко у зв'язку з арештом.

Відповідне рішення ЄСПЛ оголосив у вівторок.

"Сьогоднішнє рішення Палати (ЄСПЛ) у справі Тимошенко проти України не є остаточним: Європейський суд з прав людини одноголосно визнав, що було порушення ст. 5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини - ІФ). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст. 5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст. 5, п.5, порушення ст. 18 (обмеження щодо прав - ІФ) Конвенції. Більшістю голосів ЄСПЛ встановив, що не було порушення ст. 3 (заборона поводження, що принижує людську гідність)", - йдеться у рішенні, ухваленому у вівторок у Страсбурзі, повідомили агентству" Інтерфакс-Україна "у прес-службі суду.

У повідомленні нагадують, що ця справа стосувалася скарг, пов'язаних із затриманням Ю.Тимошенко. "Суд постановив, зокрема: що попереднє ув'язнення Тимошенко було довільним, що законність її утримання під вартою не було належним чином розглянуто, що у неї не було можливості вимагати компенсації за незаконне позбавлення волі. Суд також встановив, враховуючи той факт, що суддя послався на твердження, що вона перешкоджає розгляду і поводиться зухвало, її права на свободу були обмежені з інших причин, ніж ті, які допустимі відповідно до ст. 5 (Конвенції - ІФ)", - пояснюється в рішенні.

Водночас ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення прав Ю.Тимошенко щодо ст. 3 (заборона на тортури) Європейської конвенції з прав людини не було. "Суд чотирма голосами проти трьох постановив, що порушення ст. 3 Конвенції щодо заяви позивача Ю.Тимошенко про погане поводження з нею під час її переведення в клініку 20 квітня 2012 року та ефективності розслідування її справи в Україні", - йдеться в рішенні.

Оголошення рішення почалося об 11:31 за київським часом і тривало вісім хвилин.

Як повідомлялося, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. Її було заарештовано під час судового процесу 5 серпня 2011 року. Екс-прем’єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

У серпні 2011 року до ЄСПЛ надійшла скарга Ю.Тимошенко, в якій екс-прем'єр України стверджує, що її ув'язнення було політично мотивованим, не було судового перегляду законності її утримання під вартою в Київському СІЗО, умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, вона перебувала під цілодобовим спостереженням у харківській клініці. Заявник спирається на ст. 3 (заборона поводження, що принижує людську гідність), ст. 5 (право на свободу і безпеку), ст. 8 (право на повагу до особистого життя) і ст. 18 (обмеження щодо прав) Європейській конвенції прав людини та основних свобод.

28 серпня 2012 року відбулися відкриті слухання за цією скаргою.

Пізніше, після того, як Вищий спеціалізований суд залишив у силі вирок щодо "газової справи", Ю.Тимошенко звернулася до ЄСПЛ з ще однією скаргою про порушення її права на справедливий суд у зв'язку з політичними мотивами (ст. 6, ст. 18 Європейської конвенції з прав людини). Провадження за скаргою було відкрито у жовтні 2012 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА