З початку року в Україні понад 200 людей звернулися із заявою про надання їм статусу біженця - Генпрокуратура

Проблема захисту прав біженців набула особливої актуальності для України у зв'язку з історичними подіями, які мали місце під час і після розпаду Радянського Союзу, а також не втрачає своєї гостроти через географічне розташування держави, вважає заступник генерального прокурора Лілія Фролова.
"На 1 квітня 2013 р. до органів міграційної служби із заявами про надання статусу біженця звернулися 216 осіб. У зв'язку з цим керівництво нашої держави приділяє велику увагу цій проблемі", - повідомила Л.Фролова під час зустрічі з представниками Управління верховного комісара ООН у справах біженців , повідомляє прес-служба Генпрокуратури у середу.
Під час зустрічі з директором Бюро Європи УВКБ ООН Вінтсентом Кошетелем, регіональним представником УВКБ ООН Олдріхом Андрисеком і старшим радником з правових питань Бюро Європи УВКБ ООН Ксав’є Крітчем перший заступник генпрокурора зазначила: "Ми розуміємо зацікавленість і завжди відкриті до співробітництва з різними міжнародними інституціями на засадах взаємної поваги".
У свою чергу Директор Бюро Європи УВКБ ООН В.Кошетель подякував українським колегам за співпрацю і заявив, що Україні вдалося створити ефективну законодавчу базу щодо захисту прав біженців.
Як повідомлялося, 6 лютого регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек заявив, що Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Білорусі та Молдові вважає, що Україна не є безпечною країною для біженців.
"На цьому етапі Україна не може вважатися безпечною країною для всіх біженців. Ми не можемо сказати, що система повною мірою працює і всіх захищає", - розповів він.
На його думку, Україні необхідно ще доопрацювати законодавство і поліпшити забезпечення захисту та соціалізації біженців.
О.Андрисек також зазначив, що "є певні національності, яким складніше отримати, або які, за статистикою, менше отримують статус біженця".
При цьому представник УВКБ ООН висловив сподівання, що у 2013 році в Україні відбудуться позитивні зміни в цій сфері.