НБУ не бачить пiдстав для виведення валютних депозитiв з-пiд гарантiй Фонду гарантування вкладiв
Нацiональний банк України (НБУ) вiдзначає вiдсутнiсть пiдстав для виведення валютних депозитiв з-пiд гарантiй Фонду гарантування вкладiв фiзичних осiб, повiдомляється на веб-сайтi Нацбанку.
"Це питання не розглядається, оскiльки вiдсутнi об'єктивнi економiчнi передумови для зазначених дiй", - наголошує НБУ.
Як повiдомлялося, Нацбанк останнiми роками активiзував роботу з регулювання готiвкового та безготiвкового валютного ринку, прагнучи стабiлiзувати курс i знизити рiвень доларизацiї.
НБУ з вересня 2011 року ввiв режим "паспортизацiї" валютообмiнних операцiй, що передбачає пред'явлення при купiвлi-продажу готiвкової валюти документiв, якi пiдтверджують резидентнiсть.
Обов'язковий продаж на мiжбанкiвському ринку 50% валютної виручки Нацбанк упровадив з листопада 2012 року. Паралельно НБУ домiгся скорочення термiну повернення валютної виручки в Україну вдвiчi - до 90 днiв.
Крiм цього, восени поточного року НБУ активно виступав за введення 15-вiдсоткового пенсiйного збору з продажу готiвкової валюти, однак парламент поки що вiдмовляється затвердити вiдповiдне рiшення.
За експертними даними, одним iз наслiдкiв "паспортизацiї" готiвкових операцiй з валютою стало скорочення продажу валюти населенням: до введення "паспортизацiї" українцi щомiсяця продавали близько $1,5 млрд, пiсля - близько $1 млрд.