Базова iнфляцiя в Українi за пiдсумками вересня-2012 уповiльнилася до 1,6% - Держстат
Базова iнфляцiя в Українi за пiдсумками вересня 2012 року в рiчному вимiрi (проти аналогiчного мiсяця 2011 року) уповiльнилася до 1,6% iз 2,3% за пiдсумками серпня, повiдомила Державна служба статистики в понедiлок.
Згiдно з її даними, у вереснi базова iнфляцiя становила 0,1%, за сiчень-вересень - 0,5%.
Вiдомство нагадує, що у вереснi 2011 року базова iнфляцiя дорiвнювала 0,8%, у рiчному вимiрi - 8,1%.
Базова iнфляцiя виключає короткостроковi нерiвномiрнi змiни цiн пiд впливом окремих чинникiв, якi мають адмiнiстративний, подiєвий, а також сезонний характер. Переважно йдеться про цiнову динамiку, яка не враховує змiн цiн на продовольство та енергоносiї.
Держстат розпочав розрахунок базової iнфляцiї в 2008 роцi. За пiдсумками 2009 року цей показник у країнi становив 14,9%, тодi як споживчi цiни зросли на 12,3%. У 2010 роцi базова iнфляцiя уповiльнилася до 7,9%, зростання споживчих цiн - до 9,1%, у 2011 роцi - вiдповiдно до 6,9% та 4,6%.
Мiжнародний валютний фонд прогнозує уповiльнення базової iнфляцiї в Українi в 2012 роцi до 5,3%, тодi як у цiлому зростання споживчих цiн, за його оцiнками, прискориться до 7,4%.
Iнфляцiя у вереснi-2012 становила 0,1%, у рiчному вимiрi - нульова. Загалом вiд початку цього року споживчi цiни в Українi знизилися на 0,3%. Уряд очiкував у 2012 роцi прискорення iнфляцiї до 7,9%, i на цьому прогнозi побудовано держбюджет цього року.