Інтерфакс-Україна
09:33 19.04.2025

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

2 хв читати
В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Держпродспоживслужба у кожній області з огляду на спалахи ящуру та блутангу в країнах ЄС і високого ризику занесення цих хвороб в Україну створила "гарячу лінію" для приймання дзвінків від громадян у випадку підозр на захворювання тварин, повідомила пресслужба відомства.

"Звертаємось до власників тварин: наразі – кожен повинен посилити увагу. Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри - негайно звертатись на "гарячу лінію" у вашому регіоні", - закликали в Держпродспоживслужбі.

У відомстві нагадали, що хвороба ящур проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів - вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз і диких тварин.

До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.

Перелік телефонів гарячої лінії у регіонах оприлюднено на офіційному вебпорталі Держпродпоживслужби за посиланням: https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/epizootichna-situaciya/yashchur

Як повідомлялося, що на позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісія при Кабінеті міністрів 11 квітня було прийнято додаткові ветеринарно-санітарні заходи для недопущення занесення вірусів ящуру та блутангу на територію України. Це суворе дотримання заходів біобезпеки на фермах, переміщення тварин відбувається тільки за наявності супровідних ветеринарних документів тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих у Києві зросла до восьми, двох госпіталізовано - мер

У Солом’янському районі Києва четверо постраждалих – КМВА

У Солом’янському районі Києва уламки БпЛА попередньо влучили у верхній поверх житлового будинку, палає квартира – Кличко

У Дніпровському районі Києва постраждали двоє людей – Кличко

У Києві уламок ракети впав в Оболонському районі, у Святошинському – пожежі за двома адресами– КМВА

У Києві зафіксовано падіння уламків у двох районах, у Святошинському викликано медиків – влада

Київ зазнає комбінованої ворожої атаки, працює ППО – Кличко

У Донецькій області внаслідок обстрілів загинули троє цивільних, ще п’ятеро поранені – прокуратура

У КИЄВІ ЧУТНО ВИБУХИ, ПРАЦЮЄ ППО

У Білопіллі Сумської області внаслідок обстрілу поранено чоловіка, пошкоджено понад 10 будинків – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА