Інтерфакс-Україна
09:19 10.04.2025

За десять років декомунізації перейменовано близько 1 тис. населених пунктів і 25 адмінрайонів

2 хв читати
За десять років декомунізації перейменовано близько 1 тис. населених пунктів і 25 адмінрайонів

За десять років з часу ухвалення пакету "декомунізаційного законодавства" перейменовано близько 1 тис. населених пунктів, 25 адміністративних районів і 27 районів у містах, повідомляє Міністерство культури і стратегічних комунікацій.

"Десять років тому, 9 квітня 2015 року, Верховна Рада ухвалила пакет "декомунізаційного законодавства", започаткувавши системний процес очищення українського публічного простору від радянської тоталітарної спадщини. Ухвалення цих законів стало першим кроком до формування нової національної пам’яті, вільної від імперських наративів", - йдеться у повідомленні міністерства.

Зазначається, що завдяки "декомунізаційному законодавству": запущено процес очищення публічного простору від тоталітарних назв і символів, внаслідок якого перейменовано близько 1 тис. населених пунктів, а також 25 адміністративних районів і 27 районів у містах; створено найбільш ліберальне архівне законодавство в Європі; визнано офіційний статус всіх борців за незалежність України в ХХ столітті та забезпечено соціальні гарантії живим учасникам боротьби; перезапущено процес реабілітації жертв комуністичного тоталітарного режиму та створено Національну комісію з питань реабілітації; сформовано нову політику пам’яті в Україні, позбавлену радянської пропаганди щодо важливих питань історичного минулого; створено сприятливий грунт для запровадження процесів деколонізації в Україні; зросла стійкість українського суспільства до впливів російської пропаганди та історичних маніпуляцій; підвищився рівень зацікавленості українців власною історією та створення історично-просвітницького контенту на різних майданчиках.

Верховна Рада України 9 квітня 2015 прийняла внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду та символіку.

15 травня 2015 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію - "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки"; "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 255 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 95 ворожих атак - Генштаб

"Весь тягар у досягненні миру лежить на Трампі" - Дуда

Четверо цивільниїх постраждали через ворожий авіаудар по Куп’янську, під завалами можуть бути ще троє - Синєгубов

Зеленський присвоїв пілоту F-16 Павлу Іванову звання Герой України посмертно

У Києві рятувальники продовжують роботи на місці нічної атаки РФ

Шмигаль привітав єврейську громаду з початком Песаха

У Тегерані заявляють, що домовилися зі США продовжити наступного тижня переговори щодо атому

Ворожий дрон атакував автомобіль волонтерів на Херсонщині: одна людина загинула, ще двоє – поранені

Плани з демонтажу зруйнованого реактора ЧАЕС доведеться відкласти через пошкодження арки НБК ворожим дроном - глава Міндовкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА