Інтерфакс-Україна
19:27 07.03.2025

ЄС може надати Україні доступ до єдиного ринку в рамках мирної угоди

2 хв читати
ЄС може надати Україні доступ до єдиного ринку в рамках мирної угоди

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пропонує надати Україні привілейований доступ до єдиного ринку Європейського Союзу в рамках остаточної мирної угоди, повідомляє The Telegraph.

"Вигідний доступ до ринку з 449 мільйонами споживачів принесе вкрай необхідний економічний поштовх, щоб допомогти відновити зруйновану війною країну, яка є кандидатом на вступ до ЄС. План передбачав, що Брюссель вибере, які сектори відкрити для Києва, а які залишити закритими", - зазначається у повідомленні.

Відзначається, що ключем до цього плану є оборонна промисловість України, яка бурхливо розвивається і випускає велику кількість безпілотників, забезпечуюи 55% зброї, що використовується українською армією.

Безмитний доступ до української зброї принесе Києву гроші, водночас збільшивши арсенали країн ЄС, які поспішають збільшити витрати на оборону та виробництво.

"Це вже йде в цьому напрямку", – сказав високопоставлений чиновник ЄС, відповідаючи на запитання, чи готова президент Європейської комісії зробити виключення з правил ЄС для України.

Як вказує видання, в ідеалі ці плани мали б стати частиною ЄС для остаточного мирного врегулювання, але вони не залежать від укладення угоди, тому що обмін доступу до єдиного ринку на зброю прискорить членство України в блоці.

"В обороні Україні є що дати. Інтеграція її високоінноваційної та процвітаючої оборонної промисловості з її здатністю до масштабування може стати поштовхом для набагато більш інтегрованого європейського ринку оборони", – сказала Марта Кос, комісар ЄС з питань розширення.

"Ми також працюємо над планами прискорення інтеграції України в багато інших частин єдиного ринку – для залучення більше інвестицій, зміцнення загальноєвропейських ланцюжків створення вартості та створення нових можливостей як для українського, так і для європейського бізнесу. Це стане кроком до прискорення відновлення України", – додала вона у своїй промові цього тижня.

Блок уже перейшов до об’єднання ринку електроенергії України з ЄС і намагатиметься поглибити інтеграцію на більш широкому енергетичному ринку.

Обговорювалося відкриття сектору послуг України, оскільки Київ є великим експортером ІТ-послуг і товарів, з найбільшою кількістю аутсорсингових розробників у Східній Європі.

Після вторгнення український сільськогосподарський експорт був звільнений від мит, але розширення сільськогосподарських субсидій ЄС на Україну не розглядається.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США блокували заяву G7 про засудження ракетного удару по Сумах - ЗМІ

Чернотицький залишається головою правління "Суспільне Мовлення" ще на чотири роки

Рада підтримала скасування спецпенсій прокурорам

ЗСУ в Бєлгородській області відтягують ворожі резерви з курського та харківського напрямків – нардеп Костенко

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА