Інтерфакс-Україна
10:44 06.03.2025

УЧХ нагадує про розпізнавальні знаки для позначення захищених об’єктів під час війни за МГП

2 хв читати
УЧХ нагадує про розпізнавальні знаки для позначення захищених об’єктів під час війни за МГП
Фото: Червоний Хрест України

Український Червоний Хрест (УЧХ) нагадує про  розпізнавальні знаки для позначення захищених об’єктів під час війни за міжнародним гуманітарним правом (МГП).

Емблема Червоного Хреста — є видимим позначенням захисту для медичного персоналу, медичних формувань та санітарно-транспортних засобів збройних сил, або цивільного медичного персоналу лише за спеціальним дозволом Міністерства охорони здоров’я України. А також як розпізнавальний знак для позначення належності людини або об'єкта до Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Блакитний рівнобічний трикутник на помаранчевому тлі — розпізнавальний знак цивільної оборони. Застосовується для позначення об’єктів, що призначені для забезпечення діяльності органів управління цивільного захисту та сил цивільного захисту, а також засоби цивільного захисту.

Загострений знизу щит, розділений на чотири частини синього та білого кольору — розпізнавальний знак культурних цінностей. Може використовуватися одноразово — для розпізнавання культурних цінностей, що не перебувають під спеціальним захистом. Або триразово — для розпізнавання культурних цінностей, що перебувають під спеціальним або посиленим захистом.

Група трьох кіл яскраво помаранчевого кольору, однакового розміру, розміщених на одній і тій самі осі — міжнародний спеціальний знак для об’єктів, установок і споруд, що містять небезпеку.

Абревіатура “SAR” (Search and Rescue) — розпізнавальний знак, яким маркуються пошуково-рятувальні одиниці (морські та повітряні судна).

“Напади на об’єкти, позначені таким чином, заборонені міжнародним гуманітарним правом. За винятком випадків, коли вони використовуються у військових цілях, або надають військову перевагу противнику. Водночас напади на об’єкти, що містять небезпечні сили (АЕС, дамби, греблі, та ін.) — заборонені за будь-яких умов”, - відзначив УЧХ у Фейсбуці.

В Україні застосування розпізнавальних емблем за МГП визначається постановою Кабінету міністрів № 1199 від 21 жовтня 2022 р. «Про затвердження порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)».

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 300 окупантів – Генштаб ЗСУ

У двох житлових будинках в Миколаєві пожежі внаслідок атаки "шахедів" - Кім

Сирський: візити представників держав-лідерів "Коаліції охочих" свідчать про непохитну рішучість союзників об'єднуватися задля безпеки

Міноборони запроваджує нові посади

Ворожа пропаганда поширює фейк щодо нібито оточення українських військових в Курській області

Зеленський: в підтримку Кривого рогу об'єдналися всі українські міста й села, проявляючи солідарність

Зеленський про удар по Кривому Рогу: замовчувати, що саме Росія вбиває дітей балістикою – неправильно і небезпечно

На Харківщині оголосили триденну жалобу за жертвами російського ракетного удару по місту, а також по Кривому Рогу

До 74 осіб зросла кількість постраждалих внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу

Київщина оголошує День жалоби в неділю за жертвами внаслідок обстрілу РФ Кривого Рогу - Калашник

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА