Інтерфакс-Україна
16:42 04.02.2025

У Гаазі завершилася підготовка до створення комісії з розгляду заяв про відшкодування збитків для України

2 хв читати
У Гаазі завершилася підготовка до створення комісії з розгляду заяв про відшкодування збитків для України

У Гаазі 28-30 січня відбулася четверта підготовча зустріч щодо міжнародного інструменту зі створення Комісії з розгляду заяв для України, повідомляє Міністерство юстиції України.

"Ця зустріч ознаменувала завершення підготовчої роботи над інструментом про створення Комісії з розгляду заяв для України, яка розпочалася у липні минулого року. Відтепер процес переходить до формальних переговорів у форматі багатостороннього Міжурядового комітету з переговорів, який очолять Королівство Нідерланди та Україна за підтримки міжнародного Реєстру збитків", - вказується у повідомленні.

Відзначається, що Комісія з розгляду заяв для України стане другим елементом міжнародного компенсаційного механізму. Вона розглядатиме заяви, що надходять до міжнародного Реєстру збитків, та встановлюватиме компенсації.

У міністерстві нагадали, що міжнародний Реєстр збитків вже приймає заяви за першими двома категоріями: A2.1 "Смерть близького члена сімʼї" та А3.1 "Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна". Загалом буде відкрито понад 40 категорій, які охоплять увесь спектр збитків, втрат та шкоди, завданих внаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Крім того, делегація Мін'юсту України провела зустрічі з представниками Міністерств юстиції та безпеки, а також закордонних справ Королівства Нідерланди. Було обговорено нідерландський проєкт закону щодо санкцій та Директиву Європейського парламенту та Ради ЄС (EU) № 2024/1226 щодо визначення кримінальних правопорушень та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Також сторони обмінялися думками щодо можливих юридичних шляхів конфіскації знерухомлених суверенних активів РФ.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Правоохоронці припинили схему з подрібнення бізнесу й відшкодували в держбюджет 25 млн грн податків

САП вимагає визнати необґрунтованими активи колишнього начальника Кременчуцького РТЦК

Близько 12,5 тис. багатодітних сімей отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 7500 грн – КМДА

Конкурсна комісія з відбору очільника АРМА продовжила термін подачі документів до 9 лютого через малу кількість заявок

У Харкові одна загибла, одна людина зникла безвісти, ще 8 постраждали через ворожий авіаудар

Уродженець Макіївки, який воював проти ЗСУ на Харківському та Луганському напрямках, отримав 15 років ув'язнення

Ринок юрпослуг у 2025р. незначно зростав, у 2026р. зростання проявиться у збільшенні вартості юрпослуг – думка

Дві людини дістали поранень у Запоріжжі через ворожий удар

У Харкові вже 4 постраждалих - Синєгубов

ЦВК визнала Романа Кравця народним депутатом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА