13:15 12.12.2024

Макрон приїде до Варшави для обговорення миротворчої місії в Україні - ЗМІ

3 хв читати
Макрон приїде до Варшави для обговорення миротворчої місії в Україні - ЗМІ
Фото: https://www.facebook.com/EmmanuelMacron

Президент Франції Еммануель Макрон прибуде в четвер до Варшави, щоб обговорити план європейської миротворчої місії зі збереження суверенітету України в межах можливої "мирної угоди", повідомляє Rzeczpospolita.

Як пише видання, французький президент після зустрічі в Парижі минулої суботи з президентом України Володимиром Зеленським та новообраним президентом США Дональдом Трампом, під час свого візиту до Варшави, ймовірно, обговорить можливу спільну участь Франції та Польщі в миротворчій місії в Україні.

Як каже Каміль Гранд, помічник генсека НАТО з оборонних інвестицій (2016-2022р.р.), Макрон обговорив із Трампом формат можливої миротворчої місії в Україні.

"Еммануель Макрон передав Дональду Трампу, що Європа не тільки не може залишитися осторонь переговорів між США і Росією, оскільки має тут свої серйозні безпекові інтереси, а й готова брати участь у цьому процесі фінансово та передусім узяти на себе ризик захисту суверенітету України", - зауважив Гранд.

Експерт вважає, що існує три варіанти надання гарантій безпеки Україні. Перший – "німецький", передбачає вступ країни до НАТО без остаточного закріплення кордонів, як це було з Німеччиною в 1955 р. Другий варіант – "ізраїльський", полягає в масованому постачанні зброї до України навіть після укладення миру. Третій варіант – "корейська" модель: міжнародна миротворча місія, яка охороняє демаркаційну лінію між Південною та Північною Кореєю вже понад 70 років. Саме на цій третій моделі, з включенням елементів першої та другої, будуть засновані гарантії безпеки для Києва, вважає Гранд.

Суть французької пропозиції полягає в миротворчій місії, яка гарантувала б, що Кремль не порушить можливе припинення вогню і встановлену демаркаційну лінію в майбутньому. Ще в лютому Макрон уперше висунув ідею відправлення військ НАТО в Україну. Однак тоді він не уточнив, на яких умовах це відбудеться. Більш точно він згадав про цю ідею під час зустрічі 11 листопада в Парижі з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. З тією самою метою 27 листопада він скликав у Гарпсунді лідерів Північних і Балтійських країн (NB8) та Польщі.

Елі Тененбаум, експерт паризького інституту IFRI, який працює над проєктом такої місії, вважає, що вона могла б складатися з п'яти бригад (майже 40 тис. військовослужбовців), і одну з бригад може сформувати Польща.

Гранд поділяє її думку, зважаючи на стратегічне розташування і роль Польщі в сучасній Європі.

"З її швидко зростаючим військовим потенціалом і географічним положенням Польща стає важливою частиною такого плану. Звідси і приїзд Макрона до Варшави", - пояснює експерт.

На його думку, чим більше країн візьмуть участь у такій миротворчій місії, тим більше шансів, що Росія не зважиться на новий удар по Україні. Він також вважає, що важливою була б участь у такій ініціативі США (навіть символічна), ФРН (після лютневих виборів), Нідерландів, Великої Британії та Франції.

Питання участі Франції ускладнюється політичною кризою в країні, однак, як пише Rzeczpospolita, згідно з Конституцією П'ятої республіки, президент як верховний головнокомандувач сам приймає рішення щодо використання збройних сил, визначає напрямки зовнішньої політики та представляє Францію на самітах ЄС і НАТО.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Польщі анонсував свій візит до Києва на початку 2025 року і візит президента Зеленського до Варшави у відповідь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА