Інтерфакс-Україна
14:39 04.12.2024

Рютте: Війна проти України, так само як і зближення РФ, Китаю, КНДР та Ірану, становлять загрозу безпеці трансатлантичного регіону

3 хв читати
Рютте: Війна проти України, так само як і зближення РФ, Китаю, КНДР та Ірану, становлять загрозу безпеці трансатлантичного регіону

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляє, що зростаюче зближення Росії, Китаю, Північної Кореї та Ірану і війна, яку проти України веде РФ, загрожує безпеці трансатлантичного регіону.

Це випливає зі слів Рютте, сказаних у середу в Брюсселі під час пресконференції, яка відбулася після закінчення дводенного засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

"Зростаюче зближення Росії, Китаю, Північної Кореї та Ірану акцентує глобальний характер загроз, з якими ми стикаємося, зокрема ескалацію небезпек триваючої війни в Україні. В обмін на війська і зброю Росія надає Північній Кореї підтримку її ракетним і ядерним програмам. Ці події можуть дестабілізувати Корейський півострів і навіть загрожувати Сполученим Штатам. Тому незаконна війна Росії в Україні загрожує всім нам", - пояснив свою заяву генсек альянсу.

З огляду на це він висловив упевненість, що саме з цієї причини союзники "продовжать стояти разом - Європа і Північна Америка - поряд з нашими міжнародними партнерами, щоб гарантувати безпеку нашого мільярда людей".

Рютте констатував, що "Україна стикається з нещадними бомбардуваннями цивільних районів і критичної інфраструктури, а Росія домагається успіхів уздовж лінії фронту, хоча й дорогою ціною". "Це може бути найважча зима для України з 2022 року. Ми обговорили, що ще союзники можуть зробити для забезпечення критично важливих боєприпасів і протиповітряної оборони, оскільки Росія посилює свої атаки і розширює війну за допомогою північнокорейських військ і зброї", - зазначив генсек альянсу.

Він також повідомив, що союзники працюють над виконанням фінансової обіцянки в розмірі 40 млрд євро як безпекової допомоги для України у 2024 році. "Я очікую, що нове командування у Вісбадені НАТО зі сприяння безпеці та навчання для України буде повністю готове до кінця цього року", - сказав Рютте.

Генсек також повідомив, що на засіданні міністрів у вівторок також була присутня високий представник ЄС Кая Каллас. "ЄС є важливим партнером, і ми співпрацюємо з низки питань: від нашої підтримки України до військової мобільності та нарощування оборонного виробництва".

Говорячи про засідання, яке відбулося вранці середи, Рютте зазначив, що "міністри обговорили дедалі агресивнішу позицію Росії, а також її кампанію ворожих дій, яка посилюється в країнах НАТО". "Ми побачили різке збільшення цих атак, і ми маємо притягнути винних до відповідальності. І Росія, і Китай намагалися дестабілізувати наші країни та розділити наші суспільства актами саботажу, кібератаками та енергетичним шантажем. Тому сьогодні міністри узгодили низку запобіжних заходів щодо протидії ворожій та кібердіяльності Росії", - деталізував він.

Такими заходами генсек назвав розширений обмін розвідданими, більшу кількість навчань, кращий захист критично важливої інфраструктури, поліпшений кіберзахист і більш жорсткі дії проти тіньового флоту Росії, що складається із суден-експортерів нафти. "І ми тісно співпрацюватимемо з ЄС з цих питань", - запевнив Рютте.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цивільні зазнали поранень в Миколаєві внаслідок атаки російських БпЛА – Кім

Дві пожежі в Миколаєві внаслідок атаки російських БпЛА – Кім

Путін може спровокувати війну на Балканах – ЗМІ

Індекси найбільших бірж злетіли вгору після проголошення Трампом паузи - ЗМІ

Шмигаль і Кошта обговорили підготовку до відкриття першого кластеру переговорів про членство України в ЄС

СБУ провела перші допити військовополонених з КНР

Початок розгортання гарантій безпеки можливий в момент припинення вогню – Зеленський

Зеленський: Питання гарантій безпеки – питання не тільки контингенту, я би хотів, щоб долучилися не лише країни НАТО

Контролювати режим припинення вогню можуть американці з тією чи іншою країною Європи, вважає Зеленський

Зеленський розкритикував підхід Бессента до угоди про копалини: В ній має бути паритет, вона має бути вигідною обом сторонам

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА