Комітет із нацбезпеки рекомендував Раді ухвалити в цілому законопроєкт про можливість відновлення на військовій службі тих, хто вперше її самовільно залишив
Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді ухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт, що дозволяє повернутися на службу військовослужбовцям, які вперше самовільно її залишили, повідомила член комітету Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").
"Сьогодні на засіданні комітету національної безпеки, оборони та розвідки розглянули кілька законопроєктів, які готуються до розгляду на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради. Скандальний через можливість легалізації дезертирства та прийнятий у першому читанні законопроєкт №12095 був ретельно доопрацьований до другого читання та приведений у відповідність до чинного законодавства. Комітет підтримав редакцію, яка дозволить повернутися до 1 січня 2025 року на службу тим, хто вперше здійснив СЗЧ (самовільне залишення частини - ІФ-У). Паралельно передбачено розгляд кримінального провадження, яке не заважатиме поновленню на військовій службі протягом 72 годин за рішенням командира", - розповіла Фріз агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.
Народний депутат наголосила, що ті, хто не повернувся до 1 січня 2025 року на службу, не матимуть права на поновлення на військовій службі протягом 72 годин: діятиме загальна процедура - відкриття кримінального провадження/рішення суду.
"Слід зазначити, що фінансове, матеріальне та речове забезпечення не здійснюється на час відсутності (військовослужбовця - ІФ-У) та поновлюється після відновлення на службі", - зазначила Фріз.
Вона також розповіла, що комітет підтримав підготовлений до другого читання законопроєкт №12057, який забезпечить окремий облік для розвідувальних органів прикордонної служби, як це відбувається щодо інших розвідувальних структур Сил оборони.
За словами Фріз, окрім цього, комітет відхилив пропозиції президента до закону №2466 про визнання таким, що втратив чинність, закону про стройовий статус ЗСУ.
"Комітет рекомендує Верховній Раді вважати його відхиленим через втрату актуальності", - розповіла Фріз.
Вона нагадала, що Верховна Рада ухвалила цей закон у 2020 році, і президент його не підписав.