Посол ФРН про запрошення України до НАТО: Думаю, якщо всі погодяться, то Німеччина це підтримає
ФРН має питання щодо концепції запрошення Києва до НАТО, але країна беззастережно дотримується позиції, що майбутнє України - в альянсі, заявив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.
"Щодо НАТО, то наша позиція гранично ясна: майбутнє України - в НАТО. Жодних суперечок стосовно цього. Майбутнє України в НАТО і в ЄС. І я особисто вважаю, що членство в ЄС також вимагає членства в НАТО, тому що це має бути вбудовано в надійну архітектуру безпеки. В нас питання щодо концепції запрошення до НАТО, тому що, чесно кажучи, ми не зовсім розуміємо, що це означає", - сказав він під час дискусії на заході NV "Україна 2050. Діалоги про майбутнє".
Посол зазначив, що "всі тут згодні, що ніякого членства в НАТО, доки триває війна".
"Тому ми говоримо про час після війни. Але шлях до НАТО дуже ясний, і нам потрібно йти цим шляхом", - додав він.
Однак Єґер зазначив, що "більш цікаве питання" в тому, що якщо в якийсь момент війна закінчиться або буде якесь урегулювання, то "це має бути підкріплено гарантіями безпеки, чи то членство в НАТО, чи то також двосторонні гарантії безпеки".
"Це те, про що ми маємо пам'ятати і над чим ми маємо працювати. А все інше - давайте почекаємо і подивимося. Але дуже особиста думка: думаю, що якщо всі інші погодяться, що має бути така річ, як запрошення до НАТО, то Німеччина це підтримає. Але давайте почекаємо і подивимося, як розвиватиметься ця дискусія", - наголосив посол.
Говорячи про можливі майбутні переговори України та РФ, Єґер заявив, що "величезне питання, як і раніше, полягає в тому, як отримати щось, що є реальними переговорами, а не чимось, нав'язаним Росією".
"Наразі я не бачу ніякої готовності з російської сторони до переговорів", - сказав дипломат.
Окремо він зазначив, що коли б не дійшло до будь-якого політичного рішення - найважливішою і першою умовою є те, що Україна має бути частиною переговорів, і нічого не повинно вирішуватися без українців.
"І я, якщо можна, додам, що також не без європейців. Велика Британія, Німеччина і Європейський Союз. Ми маємо зробити це разом. І якщо таке станеться, але знову ж таки, ми ще не досягли цього, це не сьогоднішня реальність... Будь-яке врегулювання має бути вмонтоване в міцну архітектуру безпеки. Це буде наш підхід", - зазначив посол.