Інтерфакс-Україна
20:21 13.11.2024

Кондратюк попросила парламент Хорватії відреагувати на вступ КНДР у війну з Україною на боці РФ

2 хв читати
Кондратюк попросила парламент Хорватії відреагувати на вступ КНДР у війну з Україною на боці РФ

Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк звернулася до голови та депутатів хорватського парламенту з проханням відреагувати на вступ КНДР у війну з Україною на боці РФ.

"Від імені Верховної Ради звернулася до голови та депутатів хорватського Сабору (парламенту - ІФ-У) відреагувати на фактичний вступ Північної Кореї у війну з Україною на боці путінської росії. Це серйозна ескалація і нова сторінка нестабільності у світі - нова реальність, в якій формується вісь зла: росія, Іран, КНДР", - написала Кондратюк у фейсбуці після зустрічі з очільником хорватського Сабору Горданом Яндроковичем у середу в Загребі.

За словами Кондратюк, саме тому Україна сьогодні потребує дедалі більшої підтримки - зокрема, чіткого запрошення до членства в НАТО як єдиної надійної гарантії безпеки та реалізації першого пункту Плану перемоги.

"Ми також розраховуємо, що Хорватія долучиться до місії НАТО з підтримки України (NSATU - NATO Security Assistance and Training to Ukraine - ІФ-У)", - зазначила віцеспікер.

Кондратюк також розповіла, що обговорила з Яндроковичем питання захисту прав викрадених Росією українських дітей і попросила його та Сабор ухвалити відповідну резолюцію. За словами Кондратюк, спікер запевнив, що текст такого документа буде підготовлено найближчим часом.

Віцеспікер зазначила, що для більшості хорватів новини з України повертають їх до своїх спогадів, і тому вони щиро співчувають Україні, яка проходить випробування війною за незалежність, як свого часу Хорватія.

"Хорватський народ є і буде поруч з українським народом до того моменту, як Україна переможе ворога в цій тяжкій війні. Хорватія знає, що це таке. Влада Хорватії абсолютно україноцентрична", - процитувала Кондратюк Яндроковича.

Вона нагадала, що Хорватія з 2022 р. надала Україні військову, гуманітарну та фінансову підтримку майже на 300 млн євро.

"Особливо цінними для нас є обмін досвідом з євроінтеграції. А також експертиза, допомога спецтехнікою і навчанням у гуманітарному розмінуванні. На цей напрям Хорватія, яка досі розміновує власні території, виділила майже $11 млн. Розраховуємо, що ця допомога триватиме", - наголосила Кондратюк.

Віцеспікер перебуває з візитом у Хорватії.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС РФ викликало посла Польщі щоб заявити протест проти затримання російського археолога

Ворог просунувся поблизу села Лозова а також неподалік Степногірська та в ньому самому - DeepState

Ворог вразив ударними БпЛА інфраструктуру Кривого Рогу, масштабні відключення електрики та опалення

Кривий Ріг перебуває під масованою атакою ворожих БпЛА на інфраструктуру

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА