Україні передано 83% боєприпасів із квітневого пакета допомоги - Пентагон
США передали Україні вже 83% боєприпасів із затвердженого у квітні поточного року пакета допомоги, зокрема 155-міліметрові артилерійські снаряди, снаряди GMLRS, снаряди для систем Patriot, NASAMS, ракети тощо, повідомив прессекретар Пентагону Петрік Райдер (Patrick S. Ryder).
"Ми також поставили 67% інших критичних зобов'язань із протиповітряної оборони, включно з ракетами Stinger і Hawk, і ми поставили 60% вогневих можливостей з обіцяного, включно з бомбами малого діаметру і 105-міліметровими боєприпасами. Якщо щось із цього поки що недоступне, тому що потребує ремонту, ми ремонтуємо це якомога швидше, а потім негайно відправляємо", - сказав Райдер на брифінгу у вівторок.
За його словами, постачання стратегічних систем протиповітряної оборони, яку разом із союзниками та партнерами США зобов'язалися надати на саміті НАТО, вже майже завершено.
"Ми продовжимо робити все можливе, щоб прискорити допомогу Україні у сфері безпеки, щоб допомогти їм захистити себе від російської агресії", - представник Пентагону.
Райдер розповів, що з моменту оголошення допомоги вже витрачено майже $3,7 млрд на обладнання із запасів Міністерства оборони США під час 12 списань, оголошених із кінця квітня до середини жовтня. Загалом, за його словами, доступні списання на суму $7,1 млрд, що включає $4,3 млрд на 2024 фінансовий рік плюс $2,8 млрд повернутих коштів.
"Ми продовжимо надавати термінову допомогу і використовувати наявні у нас кошти, щоб гарантувати, що Україна отримає те, що їй потрібно для стримування і боротьби з російською агресією... Ми розуміємо терміновість ситуації не через політику, а через ситуацію на полі бою. І ми продовжимо робити все можливе, щоб забезпечити Україні необхідну допомогу", - сказав він.
Представник Пентагону відмовився прогнозувати дії майбутньої президентської адміністрації США і заявив, що "ми дуже зосереджені на поточній ситуації та частому спілкуванні з нашими українськими колегами, щоб переконатися, що в них є все необхідне для захисту від російської агресії".
"Держсекретар Остін (Ллойд Остін - ІФ-У) багато разів говорив про те, що Україна важлива, що безпека України важлива не тільки для Європи, а й для Сполучених Штатів. І ми бачили сильну двопартійну підтримку України. Тому ми продовжимо підтримувати тісний зв'язок із нашими союзниками і партнерами. Ми продовжимо фокусуватися на поточному завданні, яке полягає в допомозі Україні захистити себе від російської агресії. Але що стосується того, що може віщувати майбутнє, я просто не хочу будувати здогадки або вдаватися в гіпотези", - сказав Райдер.