АРМА виявило корпоративні права на 20 млн грн і мільйони на рахунках у банках у 5 фігурантів корупційних схем у МСЕК
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за запитами правоохоронних органів виявило 128 одиниць нерухомості, 140 земельних ділянок, 30 автомобілів преміального класу, корпоративні права загальною сумою понад 20 млн грн і мільйони на рахунках у банках, а також зброю, йдеться на сайті агентства.
"Велика кількість виявлених активів була придбана фігурантами під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб. І це лише початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном", - наводяться в повідомленні слова голови АРМА Олени Думи.
Зазначається, що АРМА активно залучають правоохоронні органи до виявлення та розшуку активів працівників лікарських закладів, РТЦК та СП, ЛКК та медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які були залучені до корупційних схем. Зокрема, йдеться про факти підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало можливість уникнути призову на військову службу.
Окрім вилученого правоохоронцями під час обшуків майна, працівники АРМА вже розшукали перші активи п'ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їхнього оточення. АРМА визначило, що зі 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості фігуранти справ мають житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси. Щодо виявлених 140 земельних ділянок, то більшість із них - із цільовим призначенням, зокрема, для житлового будівництва, ведення сільськогосподарського виробництва та для садівництва.
Уточнено, що корпоративні права, якими володіли фігуранти корупційних схем, виявлено на загальну суму понад 20 млн грн у підприємстві енергетичної галузі та будівельній компанії.
Дума додала, що АРМА як незамінний елемент антикорупційної інфраструктури України готова до управління виявленими незаконно набутими активами корупціонерів із МСЕК або будь-яких інших сфер.
"Очікуємо на відповідні ухвали судів про передачу зазначених активів в управління АРМА", - наголосила вона.
Як повідомлялося, 22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку у вівторок, а президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про ліквідацію всієї системи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) після викриття випадків масового встановлення фіктивної інвалідності державним службовцям, зокрема, працівникам прокуратури.
Своєю чергою, Кабміну України доручено разом із МОЗ у місячний термін підготувати законопроєкт, у якому передбачити ліквідацію МСЕК із 31 грудня 2024 року. Спільно з Пенсійним фондом, ДБР, Нацполом і СБУ в тижневий термін здійснити аудит нарахувань пенсійних виплат із інвалідності посадовим особам держорганів.
Цьому рішенню впродовж жовтня передувала низка викриттів схем ухилення від мобілізації військовозобов'язаних осіб у різних регіонах України, в яких були встановлені факти фіктивного встановлення інвалідності співробітниками МСЕК за неправомірну вигоду.