Інтерфакс-Україна
08:14 31.10.2024

ООН не має інформації про розгортання військ КНДР для участі в бойових діях на боці РФ - помічник генсека

2 хв читати
ООН не має інформації про розгортання військ КНДР для участі в бойових діях на боці РФ - помічник генсека

Помічник генерального секретаря ООН у справах Європи, Центральної Азії та Америки Мирослав Єнча повідомив Раді Безпеки, що ООН не має в своєму розпорядженні жодної інформації про розгортання військ КНДР для участі в бойових діях на боці РФ проти України та не може перевірити чи підтвердити будь-які повідомлення і заяви.

Як повідомляє пресслужба ООН, Єнча на засіданні Радбезу в середу заявив, що ООН закликає "всіх відповідних учасників" уникати будь-яких дій, які можуть призвести до ескалації та поширення конфлікту в Україні".

Помічник генсека наголосив, що ООН стежить за повідомленнями "із серйозною стурбованістю". Він додав, що глобальна організація "не має у своєму розпорядженні будь-яких додаткових подробиць щодо цих подій і не може перевірити або підтвердити заяви чи повідомлення", і "тому наші знання стосовно цієї теми ґрунтуються винятково на інформації, що перебуває у відкритому доступі".

Він також нагадав про відповідні резолюції Ради Безпеки щодо КНДР.

"Питання про те, чи підпадає заявлена присутність північнокорейських військ у Росії під дію цих резолюцій, має вирішувати Рада Безпеки", - сказав Єнча.

Він наголосив на необхідності подвоїти зусилля з досягнення справедливого, міцного і всеосяжного миру в Україні відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї.

Як повідомлялося, за запитом України в середу, 30 жовтня, відбувається засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з розміщенням Росією військ КНДР.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА