Інтерфакс-Україна
14:50 30.10.2024

Підготовлено дорожню карту відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану

2 хв читати
Підготовлено дорожню карту відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану

Міністерство розвитку громад і територій за підтримки Посольства США розробило дорожню карту відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.

"Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Посольства США в Україні спільно з Державною авіаційною службою, «Украерорух», Командуванням Повітряних Сил і керівниками міжнародних аеропортів презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану під час заходу у Варшаві", - повідомила пресслужба міністерства у дописі на фейсбуці в середу.

Заступник міністра Сергій Деркач представив на конференції покроковий план і потреби для часткового відкриття повітряного простору. Оцінка ризиків для цивільної авіації була підготовлена Державіаслужбою України та представлена на конференції першим заступником голови Сергієм Коршуком.

"Про особливості гарантування безпеки аеронавігації та готовності аеронавігаційної системи" розповів директор "Украероруху" Андрій Ярмак. Питання щодо готовності до відкриття українського неба висвітлили генеральний директор Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський та генеральний директор Міжнародного аеропорту "Львів»" ім. Данила Галицького Тетяна Романовська.

Механізми координації цивільної та військової авіації представив заступник командира Повітряного командування "Центр" з авіації - начальник авіації Олег Захарчук.

Економічний радник Посольства США в Україні Мері Елізабет Медден під час заходу наголосила на важливості підтримки України в зусиллях із відновлення цивільної авіації та готовності Сполучених Штатів Америки забезпечити експертну та технічну допомогу.

"Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатися вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли настане час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко", - заявив віцепрем'єр-міністр із відбудови - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, слова якого наводять у повідомленні пресслужби Міністерства.

Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури - це стратегічне завдання.

Він також наголосив, що це - складне питання, як з позиції безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами.

"Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план", - сказав віцепрем'єр.

Захід зібрав близько 100 представників авіагалузі - профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, які раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.

До експертного обговорення долучилися також Польське агентство аеронавігаційних послуг, авіакомпанії airBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Skyline Express, SprintAir - European Charter Airlines, Supernova Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air. Крім того, в обговореннях узяли участь представники компаній AerCap, The Boeing Company, Marsh McLennan, Deloitte Ukraine.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило гуртам "Без обмежень" і "Бумбокс" статус критично важливих

Директора донецького підприємства заочно засуджено на 4 роки за колабораційну діяльність

Польща і країни Балтії виходять із конвенції щодо протипіхотних мін, інформує Вільнюс

Генштаб ЗСУ повідомляє про збільшення ударів ворога на Курщині за останню добу та деяке зменшення плацдарму

В Україні створили перший інтерактивний Музей математики, з 1 травня він стане відкритим для відвідувачів - Міносвіти

Завершено слідство у справі стосовно першого ексзаступника голови ДФС України - САП

У Запоріжжі затримали агента рф, який готував вибухівку для терактів - Нацполіція

В Мінкультури обговорили підтримку українських медіа з ЮНЕСКО і Представництвом ЄС

В Деснянському районі столиці зафіксовано падіння уламків на території школи, інформація щодо пошкоджень та постраждалих уточнюється - влада

Повітряні сили: за ніч збито 63 ворожих БпЛА, 64 не досягли цілей

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА