Інтерфакс-Україна
21:09 19.10.2024

Міністри оборони країн G7 підтримали "незворотній шлях" України до членства в НАТО

2 хв читати
Міністри оборони країн G7 підтримали "незворотній шлях" України до членства в НАТО

Міністри оборони країн "Групи семи" (G7) підтримують незворотний шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО.

"Ми підтримуємо Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО", - ідеться в оприлюдненій підсумковій декларації за підсумками зустрічі міністрів у Неаполі, яку очолює Італія, що головує в G7.

У заяві міністри наголошують на їхніх намірах продовжувати надавати допомогу Україні, включно з військовою допомогою в короткостроковій і довгостроковій перспективі.

Також міністри наголосили на важливості продовжувати підтримувати навчальні та тренувальні потреби українських сил оборони.

"Ми вітаємо відповідні зусилля НАТО та ЄС у межах Програми НАТО з надання допомоги та тренування в безпековій сфері для України та Місії ЄС з надання військової допомоги на підтримку України, які також надаватимуть підтримку довгостроковому розвитку та реформуванню Збройних Сил України, зокрема й військовою допомогою", - наголошується в документі.

Міністри вважають, що пріоритетним завданням має стати робота над пошуком рішень щодо створення української армії, взаємосумісної з країнами-членами та НАТО, здатної захистити Україну зараз і стримувати подальші атаки в майбутньому.

"Ми підтверджуємо, що нашою кінцевою метою залишається досягнення всеосяжного, справедливого та довготривалого миру відповідно до міжнародного права, викладеного в Статуті ООН і його принципах, що забезпечує повагу до суверенітету й територіальної цілісності України", - йдеться в документі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина поранена внаслідок удару по Запоріжжю — ОВА

Двоє людей постраждали під час удару БпЛА по Дніпровському району Херсона - ОВА

Через напружену ситуацію навколо Гренландії Кошта скликає позачергову Європейську Раду

CEO YASNO: у Києві тривають екстрені відключення електроенергії, країна переходить на графіки з 4,5–5 черг

Ще 30 бригад залізничників долучаться до відновлення тепла у Києві - "Укрзалізниця"

У столиці розгорнуто додатковий теплопункт УЧХ

Домовлено продовження роботи на рівні команд під час наступного етапу консультацій у Давосі - Умєров

Зеленський: У нас є дані щодо об’єктів, по яких Росія робила розвідку, розвідку для ударів

Зеленський: Основна мішень для РФ - українська енергетика, в ремонтних бригадах зараз задіяно майже 58 тисяч працівників

Київська ОВА: Навчальний процес у школах області відновлять з 19 січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА