Інтерфакс-Україна
18:08 03.10.2024

Велика Британія передасть Маврикію суверенітет над архіпелагом Чагос

2 хв читати
Велика Британія передасть Маврикію суверенітет над архіпелагом Чагос

Після багаторічних суперечок Велика Британія передасть Маврикію суверенітет над розташованим в Індійському океані архіпелагом Чагос, де розміщена велика американсько-британська військова база, повідомляє Sky News.

Згідно з угодою про передачу суверенітету, острів-атол Дієго-Гарсія, що входить до складу архіпелагу Чагос, також перейде до Маврикія, однак військова база, яка перебуває на ньому, залишиться під юрисдикцією Вашингтона і Лондона щонайменше на 99 років.

Влада Великої Британії заявила, що угода допоможе "виправити помилки минулого" і продемонструвати підтримку добробуту жителів архіпелагу.

Цей крок також привітав президент США Джо Байден.

"Це чітка демонстрація того, що через дипломатію та співробітництво країни можуть подолати давні історичні проблеми й досягти мирного та взаємовигідного рішення", - заявив президент.

Він зазначив, що база на Дієго-Гарсії відіграє "ключову роль у національній, регіональній та глобальній безпеці", і США будуть і далі співпрацювати з Маврикієм і Великою Британією в питаннях, що стосуються цього військового об'єкта.

У 2019 році Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким Велика Британія має передати контроль над Чагосом Маврикію. Однак британська сторона висловила незгоду з цим рішенням, після чого Маврикій звернувся за підтримкою до Генасамблеї (ГА) ООН. ГА ухвалила резолюцію, згідно з якою Лондон мав "вивести свою колоніальну адміністрацію" з островів. Однак британська влада спочатку цього не зробила.

Архіпелаг Чагос розташований в Індійському океані, на південь від Мальдів.

Протягом кількох десятиліть його приналежність оскаржувалася. Суперечка між країнами пов'язана з рішенням Лондона відокремити Чагос від Маврикія 1965 року і створити там, на найбільшому з островів - Дієго-Гарсії, спільно зі США військову базу. При цьому британська влада виселила корінне місцеве населення.

Наявність на Дієго-Гарсії великої американської бази робить Чагос ключовим зі стратегічної точки зору архіпелагом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок нічної атаки РФ на Одещину пошкоджено енергетичну та газову інфраструктуру - ОВА

Генштаб зафіксував упродовж доби 144 бойові зіткнення

Премʼєр Швеції: Нас не вдасться шантажувати. Тільки Данія і Гренландія вирішують питання щодо Данії і Гренландії

ППО знешкодило 126 із 145 безпілотників, зафіксоване влучання 13 ударних БпЛА на 12 локаціях – Повітряні сили

В Іспанії внаслідок аварії поїздів загинула щонайменше 21 людина

У кількох регіонах України через російські обстріли запроваджено аварійні відключення електроенергії - "Укренерго"

Упродовж доби поранено троє людей внаслідок ударів РФ по 34 населених пунктах Запорізької області

Фон дер Ляєн заявила про єдність європейських лідерів у захисті суверенітету Гренландії та Данії

Санчес: Вторгнення США до Гренландії зробило б Володимира Путіна найщасливішою людиною у світі

Трамп заявив про необхідність усунення російської загрози для Гренландії через бездіяльність Данії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА