12:37 02.10.2024

Головний рабин Києва: Рош га-Шана - це день народження всього людства

3 хв читати

У свято Рош га-Шана, іудейський новий рік, віряни святкують день народження всього людства, повідомив головний рабин Києва Йонатан Маркович.

Цього року свято триватиме з вечора 2 жовтня до вечора 4 жовтня.

"За єврейською традицією, це день народження людства. У цей день Всевишній створив Адама і Єву. І це день народження всіх нас. І це те, що ми святкуємо в Рош га-Шана. Це навіть не день народження світу, тому що, за традицією, світ був створений раніше. Спочатку Всевишній створив світ, сонце, потім воду, а шостого дня Всевишній створив людину. І це те, що ми в Рош га-Шана святкуємо, - день народження людства", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За традицією, з першого дня Рош га-Шана, який перекладається з івриту як "голова року", розпочинаються Дні покаяння, що тривають до Йом-Кіпура (Дня очищення). У цей час аналізуються дії людини за минулий рік і Бог визначає її долю на наступний. За словами головного рабина Києва, у цей час дуже важливо молитися й думати про людей, які перебувають поруч, приділяти час рідним. А тому віряни намагаються проводити цей час із близькими людьми.

"Два дні свято Рош га-Шана, а потім одразу випливає на шабат. Три дні ми святкуємо з друзями, сидимо. І сім'єю... Це без музики, ми не танцюємо. Ми можемо танцювати в синагозі, але це без якоїсь електронної музики. Ми просто можемо співати, радіти одне з одним і з родиною... Звісно, є такі місця, куди приходять сотні людей, щоб святкувати. Саме в Україні ми знаємо, що в Умань приїжджає багато. Там трохи більше, ніж сім'я. Але ми всі одна велика родина", - сказав він.

За словами головного рабина Києва, у це свято євреї зазвичай слухають трублення в шофар, згадують минулий рік і думають про те, як вони хочуть провести наступний.

"Так, будь-яка фірма, навіть будь-який магазин має зупинитися і зробити відлік. Що було досі, як ми можемо зробити, щоб наступний рік був кращим. І це те, про що ми думаємо", - зазначив він.

Саме тому особливого значення надають гранату. "І дуже важливо, ми ще їмо гранат. Це символ такий. Ми говоримо про те, щоб у нас було багато хороших речей. Щоб ми збільшили хороші наші дії. Щоб їх стало багато, як зерняток у гранаті", - зазначив він.

Також під час святкування їдять фініки й оливки. Особливе місце на святковому столі посідають голова риби або барана.

"На столі зазвичай є голова від риби або голова від барана. Не у всіх, але це такий звичай, щоб ми завжди були як голова, а не як хвіст. Тим, хто рухає, хто йде вперед, робить, але спочатку думає. А не йде як хвіст за ким-небудь", - зазначив Йонатан Маркович.

У Йом-Кіпур же, за повір'ям, Всевишній остаточно визначає долю людини на наступний рік. У 2024 р. він триватиме з вечора 11 жовтня до вечора 12 жовтня.

У цей час віряни дотримуються суворого посту, який охоплює утримання від роботи, їжі, пиття, умивання, носіння шкіряного взуття та інтимної близькості.

"У Йом-Кіпур написано, що людина... ми всі схожі на ангелів. Ми маємо молитися. Ми не повинні думати про матеріальні речі. І ми не їмо, тому що ангели теж не їдять. Ангели - це духовна річ. І ангели не їдять, не п'ють. Також і ми. Цього дня ми не їмо, не п'ємо, ми молимося, просимо від Всевишнього, очищуємося, після того, щоб ми вже просили прощення в наших друзів чи колишніх друзів... Молимося, і точно Всевишній нам прощає", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА