Інтерфакс-Україна
21:26 01.10.2024

Представництво НАТО в Україні вітає створення наглядових рад у системі оборонних закупівель

2 хв читати
Представництво НАТО в Україні вітає створення наглядових рад у системі оборонних закупівель

Представництво НАТО в Україні привітало відмову від ідеї об'єднання Агентства оборонних закупівель (АЗОЗ) і Державного оператора тилу (ДОТ) та якнайшвидше формування їхніх наглядових рад.

"Після сьогоднішньої заяви міністра оборони Умєрова ми підтверджуємо наше розуміння того, що ці два відомства будуть розділені, і вітаємо заявлений намір призначити дві наглядові ради найближчим часом", - ідеться в заяві представництва у вівторок.

Зазначається, що серед схвалених рекомендацій - продовження зміцнення двох нещодавно створених агентств - Агентства оборонних закупівель, відповідального за летальні оборонні закупівлі, і Державного оператора тилу, відповідального за нелетальні оборонні закупівлі, - та їхнього відокремлення, принаймні, у воєнний час.

У представництві нагадали, що на початку цього року Україна і НАТО провели роботу над Стратегічним оглядом оборонних закупівель. Рекомендації щодо нього Україна і НАТО затвердили на саміті у Вашингтоні в липні.

Як повідомлялося, міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв'ю lb.ua, опублікованому 24 вересня, заявив про стратегічну мету Міноборони об'єднати всі свої функціональні агентства, включно з ще не створеним агентством із закупівлі безпілотних літальних апаратів. "Зараз ми фіналізуємо процес створення об'єднаного Агентства (АОЗ і ДОТ). Лонч відразу буде з призначенням наглядової ради", - сказав тоді міністр.

Однак за тиждень, 1 жовтня, Умєров повідомив, що АТЗ і ДОТ і далі працюватимуть окремо, і найближчим часом буде завершено створення наглядових рад для обох структур: подання в Кабмін буде зроблено цього тижня. Крім того, за його словами, "Спецтехноекспорт" (СТЕ) переходить від ГУР до Міноборони.

"Поставив завдання - довести до кінця процес очищення системи закупівель у тісній співпраці з правоохоронними та антикорупційними органами. Також продовжуємо реформування Агентства оборонних закупівель (АТЗ) і Державного оператора тилу (ДОТ), наближаємо ці процеси до стандартів НАТО", - написав міністр.

Створення наглядових рад АТЗ і ДОТ у складі трьох незалежних членів і двох представників держави в кожному Міноборони анонсувало на початку березня. У середині червня Міноборони повідомило про отримання від рекрутера ТОВ "Телент Едвайзорс" (Odgers Berndtson) списку 12-ти кандидатів із шести країн на незалежних членів наглядової ради АТЗ, а в середині липня рекрутер ТОВ "Ворлд Екзек'ютів партнерз" (Heidrick & Struggles) представив 9 кандидатів із 7 країн на незалежних членів наглядової ради ДОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Навчання в ЄС пройшли вже 73 тис. українських військових

Активи РФ мають залишатися знерухомленими до завершення війни і компенсації всіх збитків – рішення Ради асоціації Україна-ЄС

Активи "Білоруськалію" стягнуто в дохід держави за позовом Мін'юсту

РФ повністю знищила частину складів виробника побутових товарів "Біосфери" в Дніпрі, є загиблий та поранені співробітники – СЕО

Виробник озброєння KNDS потроїв виробництво гаубиць CAESAr

США отримали пропозиції стосовно мит від понад 15 країн

Угорська влада назвала однією з версій спалаху ящуру "застосування біологічної зброї"

У Дніпрі один загиблий і п'ятеро поранених, у Нікополі 13 постраждалих внаслідок ударів РФ

UNBROKEN планує завершити реконструкцію реабілітаційного центру в Брюховичах у листопаді

Україна до 2030 р. планує повернути до продуктивного використання 80% замінованих земель - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА