17:12 10.09.2024

Наступним кроком після ратифікації Римського статуту буде ухвалення імплементаційного законопроєкту – заступниця голови ОП

3 хв читати
Наступним кроком після ратифікації Римського статуту буде ухвалення імплементаційного законопроєкту – заступниця голови ОП

Україні після ухвалення закону про ратифікацію Римського статуту необхідно внести відповідні зміни до Кримінального кодексу, оскільки сама ратифікація набуває чинності разом із набранням чинності імплементаційного закону, повідомила заступниця керівника Офісу президента (ОП) Ірина Мудра.

"Тому наступний крок (після ратифікації - ІФ-У) - це адаптація нашого законодавства під вимоги Римського статуту: Офіс президента подав законопроєкт про адаптацію Римського статуту до національного законодавства. Розгляд цих змін заплановано орієнтовно у вересні", - сказала вона.

Мудра зазначила, що внести зміни до Кримінального кодексу необхідно в такий спосіб, щоб не зашкодити процесам, які тривають у країні протягом двох із половиною років, - відкрито 135 проваджень із розслідування воєнних злочинів у країні.

"Тому ми пропонуємо базовий імплементаційний пакет, який вводить злочин проти людяності, тому що на сьогодні в нашому законодавстві такого злочину не передбачено. Це надасть змогу притягувати до відповідальності російський військовий командний склад, що зараз неможливо", - пояснила заступниця голови ОП.

За її словами, одразу після ухвалення цього базового пакета розпочнеться робота над повноцінною імплементацією.

"І до обговорення в цьому напрямку ми залучаємо всіх стейкхолдерів: слідчих, прокурорів, суддів, правових експертів, правозахисників, міжнародних експертів. Це повноцінна робота, яка триватиме ще деякий час", - вказала Мудра.

Розповідаючи про основні переваги, які Україні дала ратифікація Римського статусу, заступниця глави ОП зазначила, що країна отримала право висувати свого кандидата на посаду в Міжнародному кримінальному суді, брати участь у виборах судді та інших виборних посад, наприклад, прокурора МКС.

"До речі, хочу зазначити, що вибір судді відбуватиметься вже 2026 року, і Україна зможе надати свою кандидатуру", - уточнила Мудра.

Вона додала, що повноцінна участь України в МКС допоможе у доступі постраждалих від російської агресії до так званого цільового фонду Міжнародного кримінального суду для потерпілих і підвищує шанси отримання компенсацій для постраждалих від російських злочинів.

"Тобто досі ми мали обов'язки, але не мали прав. З ратифікацією Римського статуту ми отримуємо права. Україна нарешті зможе брати повноцінну участь в Асамблеї МКС (орган, який здійснює адміністративний нагляд за діяльністю суду, а також є його законодавчим органом - ІФ-У) та, відповідно, впливати на формування політики МКС, впливати на розробку змін до Римського статуту, які є ключовими для нас у питанні захисту військових, затверджувати розподіл бюджету МКС для належного розслідування російських злочинів на території України", - наголосила заступниця голови ОП.

Вона висловила сподівання, що після ратифікації Україна матиме змогу впливати на пріоритизацію питань у МКС, підвищення ефективності його роботи та більше притягнення російських громадян до відповідальності, хоча на сьогодні вже є шість ордерів на арешт президента РФ Володимира Путіна та представників російської верхівки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Внесок Німеччини в допомогу Україні становить близько 16% - Зеленський

Будь-який напад на інфраструктуру в Балтійському морі зустріне рішучу відповідь - заява голів країн "Балтійської вісімки"

Громада Києва передала 500 дронів бійцям 72 бригади, - Кличко

Рада планує відкрити роботу комітетів - нардеп

СБУ та НАБУ викрили схему розкрадання коштів "Укренерго" майже на 60 млн грн

Анонсовані Білоруссю військові навчання не становлять загрози для України - речник Держприкордонслужби

Німеччина в січні розгорне систему ППО Patriot у Польщі неподалік України - Пісторіус

НАН рекомендувала Національному ботсаду розірвати договір із забудовником

ДБР викрило експосадовця Міноборони та двох керівників держпідприємства на постачанні бракованих кулеметів військовим

Кабмін затвердив Порядок взяття засуджених на військовий облік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА