15:42 03.09.2024

Більшість опитаних українців вважають, що Офіс президента впливає на держоргани з перевищенням повноважень - соцопитування

3 хв читати
Більшість опитаних українців вважають, що Офіс президента впливає на держоргани з перевищенням повноважень - соцопитування

Понад половина (59%) опитаних українців вважають, що Офіс президента України (ОП) впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень, найбільше впливають на парламент і уряд.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на замовлення Руху "Чесно" з 8 до 15 серпня 2024 року.

"Більше ніж половина українців вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень. Найбільшим українці вважають вплив ОП на парламент і уряд. Кількість тих, хто поділяє таку думку, зросла з 52% до 59% порівняно з минулим роком", - ідеться в повідомленні за підсумками дослідження на офіційному сайті Руху "Чесно" у вівторок.

Соціологи фіксують, що близько 55% опитаних також вважають надмірним вплив Офісу президента на роботу судів, правоохоронних та антикорупційних органів. Минулого року так вважали 47% громадян.

Як свідчать результати опитування, більш ніж половина українців вважають, що представники Офісу президента перевищують свої повноваження, впливаючи на уряд і парламент, а отже, і на законодавство. У повідомленні нагадують, що за розробку та ухвалення законів відповідає Верховна Рада, а підзаконні нормативні акти затверджуються в Кабінеті Міністрів. Офіс президента не має окремих повноважень для законотворчості, а лише готує проєкти законів, які президент може вносити у Верховну Раду.

58% українців вважають, що Офіс президента впливає на рішення, які ухвалює Верховна Рада, а 59% бачать і вплив ОП на рішення Кабміну. Цікаво, що кількість тих, хто так думає, зросла за останні декілька місяців. Так, у попередньому опитуванні на замовлення Руху "Чесно", що проводилося в грудні 2023 року, про вплив ОП на парламент та уряд заявили відповідно 54% та 52% опитаних українців.

Водночас станом на сьогодні не згодні з цією тезою близько 25% громадян, а ще близько 20% не мають відповіді.

Регіональні відмінності в цьому питанні частково присутні. З тезою про вплив ОП на парламент та уряд частіше погоджуються мешканці південних та західних областей. У цих регіонах також найменший відсоток громадян, які не мають відповіді на це запитання. Водночас у центральних і східних областях близько чверті мешканців не визначилися з відповіддю, але з тезою про вплив ОП там так само згодна понад половина опитаних.

Крім того, як показало опитування, українці вважають, що ОП перевищує свої повноваження і у взаємодії з правоохоронними, антикорупційними та судовими органами. Порівняно з минулим роком дедалі більше українців поділяє таку думку. Так, наразі близько 55% вважають, що ОП впливає на роботу судів, органів правосуддя та антикорупційних органів із перевищенням своїх повноважень. У грудні 2023 року таке ставлення зазначили 47% опитаних.

Водночас станом на сьогодні близько 22% українців не згодні з такою тезою і приблизно стільки ж не мають відповіді.

У регіональному розрізі відповіді на всі три запитання майже ідентичні. Як показують результати опитування, з тезою про надмірний вплив ОП частіше погоджуються жителі південних областей. Примітно, що торік на півдні таку думку поділяли 34% мешканців, а наразі цей показник становить майже 70%.

У центральних регіонах із такою тезою погоджуються менш як 50%. Там також зафіксовано найбільшу частку тих, хто не може відповісти на це запитання.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на підконтрольних уряду України територіях, де не ведуться бойові дії). Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Станція метро "Дніпро" в Києві запрацювала у звичайному режимі після інциденту

Повідомлено про підозру окупанту, який стріляв по беззбройних жителях Бучі, - Офіс генпрокурора

Українській культурі не потрібно заважати, але важливо створити передумови для розвитку - Точицький

У Києві тимчасово закрили станцію метро "Дніпро", поїзди прямують без зупинки, повідомляють про інцидент на "Арсенальній"

Лубінець ініціював внесення до КК норми про відповідальність за посягання на здоров'я або майно військовослужбовців

За уточненими даними, окупанти завдали авіаудару по відкритій місцевості - мер Харкова

Комітет з нацоборони рекомендував ВР ухвалити в цілому законопроєкт про заборону мобілізації осіб до 25 років - нардеп

Зеленський зустрінеться з Папою Римським 11 жовтня - ЗМІ

Окупанти вдарили по Харкову, попередньо - по району щільної житлової забудови - мер

Повістки, відправлені поштою, мають надсилати рекомендованими листами з позначкою "Повістка ТЦК" - Кабмін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА