15:42 03.09.2024

Більшість опитаних українців вважають, що Офіс президента впливає на держоргани з перевищенням повноважень - соцопитування

3 хв читати
Більшість опитаних українців вважають, що Офіс президента впливає на держоргани з перевищенням повноважень - соцопитування

Понад половина (59%) опитаних українців вважають, що Офіс президента України (ОП) впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень, найбільше впливають на парламент і уряд.

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на замовлення Руху "Чесно" з 8 до 15 серпня 2024 року.

"Більше ніж половина українців вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень. Найбільшим українці вважають вплив ОП на парламент і уряд. Кількість тих, хто поділяє таку думку, зросла з 52% до 59% порівняно з минулим роком", - ідеться в повідомленні за підсумками дослідження на офіційному сайті Руху "Чесно" у вівторок.

Соціологи фіксують, що близько 55% опитаних також вважають надмірним вплив Офісу президента на роботу судів, правоохоронних та антикорупційних органів. Минулого року так вважали 47% громадян.

Як свідчать результати опитування, більш ніж половина українців вважають, що представники Офісу президента перевищують свої повноваження, впливаючи на уряд і парламент, а отже, і на законодавство. У повідомленні нагадують, що за розробку та ухвалення законів відповідає Верховна Рада, а підзаконні нормативні акти затверджуються в Кабінеті Міністрів. Офіс президента не має окремих повноважень для законотворчості, а лише готує проєкти законів, які президент може вносити у Верховну Раду.

58% українців вважають, що Офіс президента впливає на рішення, які ухвалює Верховна Рада, а 59% бачать і вплив ОП на рішення Кабміну. Цікаво, що кількість тих, хто так думає, зросла за останні декілька місяців. Так, у попередньому опитуванні на замовлення Руху "Чесно", що проводилося в грудні 2023 року, про вплив ОП на парламент та уряд заявили відповідно 54% та 52% опитаних українців.

Водночас станом на сьогодні не згодні з цією тезою близько 25% громадян, а ще близько 20% не мають відповіді.

Регіональні відмінності в цьому питанні частково присутні. З тезою про вплив ОП на парламент та уряд частіше погоджуються мешканці південних та західних областей. У цих регіонах також найменший відсоток громадян, які не мають відповіді на це запитання. Водночас у центральних і східних областях близько чверті мешканців не визначилися з відповіддю, але з тезою про вплив ОП там так само згодна понад половина опитаних.

Крім того, як показало опитування, українці вважають, що ОП перевищує свої повноваження і у взаємодії з правоохоронними, антикорупційними та судовими органами. Порівняно з минулим роком дедалі більше українців поділяє таку думку. Так, наразі близько 55% вважають, що ОП впливає на роботу судів, органів правосуддя та антикорупційних органів із перевищенням своїх повноважень. У грудні 2023 року таке ставлення зазначили 47% опитаних.

Водночас станом на сьогодні близько 22% українців не згодні з такою тезою і приблизно стільки ж не мають відповіді.

У регіональному розрізі відповіді на всі три запитання майже ідентичні. Як показують результати опитування, з тезою про надмірний вплив ОП частіше погоджуються жителі південних областей. Примітно, що торік на півдні таку думку поділяли 34% мешканців, а наразі цей показник становить майже 70%.

У центральних регіонах із такою тезою погоджуються менш як 50%. Там також зафіксовано найбільшу частку тих, хто не може відповісти на це запитання.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на підконтрольних уряду України територіях, де не ведуться бойові дії). Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві викрили двох адвокатів, які допомагали отримати бронювання від мобілізації, - прокуратура

Уряд затвердив порядок створення та фукціонування електронної системи обігу алкоголю та тютюну

У Боснії та Герцеговині через повені загинули 14 людей

До опалювального сезону на Сирці в Києві замінять 2,3 км тепломереж - мер

НАБУ та САП підтвердили 94 млн грн збитків від незаконної торгівлі добривами Одеським припортовим заводом

В Україні 300 тис. військових і понад 1 тис. частин використовують "Армія+" - Міноборони

Київ отримав 55 авто для міських служб від міста-побратима Лейпцига - КМДА

Більшість українців відзначає погіршення ментального стану своїх близьких під час війни

Нафтобазу у Воронезькій області вразили дрони СБУ, там розміщувалося 20 резервуарів з паливом - джерело

Кабмін передав 28 модульних газових котелень для Харкова, Дніпра і Кременчука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА