11:33 02.09.2024

Американський досвід програми "З війська у вчителі" може бути адаптований в Україні - Кононенко

2 хв читати
Американський досвід програми "З війська у вчителі" може бути адаптований в Україні - Кононенко

Американський досвід програми 90-х років "З війська у вчителі" з підтримки соціального захисту та працевлаштування військовослужбовців після їхнього повернення з лінії бойових дій додому може бути адаптований в Україні, вважає заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрій Кононенко.

"Уже зараз ми стикаємося з нестачею педагогічних кадрів або з недостатньою, або низькою кваліфікацією тих, хто залишився. Особливо це питання гостро стоїть на деокупованих територіях Харківської та Херсонської області. Аналогічна ситуація з лікарями...", - розповів він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", додавши, що "мобілізація, бойові дії та вимушена міграція українців спричинили дефіцит кадрів на ринку праці".

Щоб заповнити його, за словами Кононенка, "потрібно адаптувати досвід іноземних країн до наших реалій".

"Наприклад, Велика Британія. Ще в 1943 році експерти наголошували, що після війни в країні не вистачатиме близько 70 тисяч учителів. Щоб уникнути проблеми для чоловіків і жінок, звільнених з військової служби, британський уряд запровадив спеціальну програму екстреної підготовки з власними навчальними коледжами та інтенсивним викладанням. І як результат - близько 17 тисяч колишніх військових стали вчителями математики, англійської, географії, історії, праці... Аналогічна програма під назвою "З війська у вчителі" працювала у США з 1994 року. Тоді 16 тисяч американських військовослужбовців отримали спеціальність "шкільний учитель", - сказав заступник секретаря РНБО.

"Упевнений, що цей досвід можна застосувати і для нинішніх військовослужбовців та ветеранів ЗСУ", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА