10:10 21.08.2024

Тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації - Держетнополітики

2 хв читати
Тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації - Держетнополітики

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті заявляє, що тільки суд вирішуватиме питання щодо припинення діяльності релігійної організації, яка відмовилася виконувати припис Держетнополітики.

"Зважаючи на те, що Російська православна церква невіддільна від російського режиму та активно сприяє воєнним злочинам, злочинам проти людяності та іншим звірствам, які Російська Федерація вчиняє у ході збройної агресії проти України, діяльність Російської православної церкви в нашій державі заборонена", - ідеться в повідомленні Держетнополітики.

Зазначається, що після ухвалення законопроєкту № 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" релігійні організації, пов'язані з РПЦ, мають вийти з її складу, для чого їм надано широкий спектр можливості в межах чітко прописаної процедури.

Зокрема, Держетнополітики забезпечує дослідження, що встановлює наявність чи відсутність входження тієї чи іншої релігійної організації в Україні до складу РПЦ.

Далі, у разі, якщо факт такого входження встановлено, відомство надсилає до цієї релігійної організації припис.

"Наприклад, якщо представники релігійної організації входять до керівних органів РПЦ – її Синоду, Архієрейського Синоду, Синодальної комісії, Міжсоборної присутності. Припис міститиме вимогу вийти зі складу цих органів і надати відповідні докази. У такому разі ця релігійна організація не підпадатиме під дію цього закону", - йдеться в повідомленні.

Водночас, якщо релігійна організація відмовиться виконати припис, Держетнополітики отримає право звернутися до суду.

"І суд – і тільки суд, як це має бути в демократичному суспільстві, вирішуватиме питання про припинення діяльності цієї релігійної організації", - наголосили у відомстві.

У Держетнополітики впевнені, що ухвалений закон встановлює демократичні процедури і не накладає тягаря на совість самих вірян.

"Україна пишалася і пишається досягненнями в сфері релігійної свободи. У неї не було ані заборонених церков, ані зачинених храмів. Російське вторгнення, в якому взяла активну участь РПЦ, примусило нашу країну захистити себе від зловживання і маніпуляції релігією з боку держави-агресора", - підсумували у відомстві.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (№ 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих у Запоріжжі від нічного обстрілу зросла до 4

Потураєв про роботу ТЦК і СП після концерту "Океану Ельзи": я вітаю такі перевірки, вони мають бути наскрізними і постійними

Двоє чоловіків підірвалися на боєприпасі в Дергачах Харківської області

Окупанти завдали авіаудару по житловому мікрорайону Сум, поранено жінку - прокуратура

Єрмак: план перемоги - це план створення умов для руху до закінчення війни на прийнятних для України умовах

В Україні збили 24 БпЛА з 28, два дрони локаційно втрачено - ПС ЗСУ

Російські війська активізувалися в частині Курської області, контрольованій Україною - ISW

Українські захисники уразили склад ПММ російських окупантів - Генштаб

Сирський відзначив позитивну динаміку використання ударних дронів за підсумками вересня

За добу на Харківщині двоє людей загинули, ще восьмеро поранено від ворожих обстрілів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА