Удосконалення інституту угод зі слідством і скасування "правок Лозового" необхідні для ефективної роботи - керівник САП
Міжнародне співробітництво в контексті видачі осіб, які переховуються від правосуддя за кордоном, удосконалення інституту угод зі слідством для встановлення організаторів злочину та скасування так званих правок Лозового для недопущення закриття справ у судах із мільярдними збитками - ключове в посиленні ефективності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
"Це найуспішніше півріччя за всю історію НАБУ і САП. Ми плануємо продовжувати цю динаміку", - сказав керівник САП Олександр Клименко у п'ятницю на пресконференції в Києві, присвяченій результатам роботи антикорупційних органів у першому півріччі 2024 року.
Клименко повідомив, що САП визначає своїм пріоритетом співпрацю з міжнародними партнерами - налагодження взаємодії з правоохоронними органами інших країн.
"У нас є величезна проблема з поверненням в Україну осіб, які переховуються від органів досудового розслідування і суду на території інших країн... Кількість таких осіб постійно зростає", - уточнив керівник САП.
У цьому контексті він додав: "З певними країнами в нас уже була комунікація, залучаємо до цього й Офіс генерального прокурора, щоб максимально роз'яснити вжиття таких заходів".
Також, за словами керівника САП, важливим є вдосконалення інституту угод для підвищення ефективності досудового розслідування справ щодо топкорупції та притягнення до відповідальності організаторів злочинних схем.
Клименко нагадав, що відповідний законопроєкт пройшов перше читання. "Ми не зовсім згодні з його трактуваннями за певними пунктами й дали свою оцінку законопроєкту - запропонували правоохоронному комітету наше бачення цього закону, як зробити його більш ефективним", - сказав керівник САП.
Крім того, як наголосив Клименко, для антикорупційних органів украй важливим є повне скасування так званих правок Лозового. "Думаю, що достатньо лише скасувати підстави для закриття кримінального провадження через так зване пропущення строків досудового розслідування і передати право продовжувати строки слідства після повідомлення особі про підозру", - наголосив він.
За словами керівника САП, скасування "правок Лозового" "врятує величезну кількість проваджень, за якими встановлено мільярдні збитки, і ці справи вже перебувають у суді".