Інтерфакс-Україна
19:03 16.09.2025

Disney, Universal і Warner Bros звинуватили MiniMax у порушенні авторських прав, подали позов

2 хв читати
Disney, Universal і Warner Bros звинуватили MiniMax у порушенні авторських прав, подали позов

Кіностудії Walt Disney Co., Universal і Warner Bros Discovery подали судовий позов проти китайської MiniMax, обвинувативши АІ-компанію в тому, що її сервіс генерації відеороликів і зображень Hailuo AI дає змогу створювати копії їхніх персонажів, захищених авторським правом.

У позові, направленому компаніями до окружного суду в штаті Каліфорнія у вівторок, наголошується, що MiniMax використовувала образи, які належали їм, для просування сервісу Hailuo як "кишенькової голлівудської студії".

Hailuo дає змогу за допомогою простого текстового запиту, зокрема, згенерувати і завантажити зображення і відеоматеріали за участю Дарта Вейдера з франшизи Disney "Зоряні війни" і "міньйонів" із серії Universal "Гидкий Я", йдеться в позовній заяві.

Кіностудії повідомляють, що MiniMax не відреагувала на їхні вимоги щодо вжиття розумних заходів для запобігання порушенням їхніх авторських прав, активно заохочувала такі порушення, розпоряджаючись зазначеними персонажами як своїми власними та ігноруючи вимоги відповідного законодавства США.

"Відповідальний підхід до інновацій у сфері штучного інтелекту вкрай важливий, і сьогоднішній позов проти MiniMax укотре демонструє наше спільне прагнення притягувати до відповідальності тих, хто порушує закони про авторське право, хоч би де вони перебували", - ідеться в спільній заяві кіностудій.

Студії домагаються відшкодування заподіяної їм матеріальної шкоди, видання судового розпорядження щодо припинення порушень, а також заборони на просування сервісу Hailuo без реалізації заходів, необхідних для захисту авторських прав.

Раніше цього року кіностудії подали аналогічні позови проти Midjourney.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

Молдова денонсувала угоду з РФ про культурні центри

Представники Херсонської ОВА та МВС обговорили ліквідацію наслідків російських ударів по Херсонській ТЕЦ

Малюк доповів Зеленському про результати СБУ в протидії російським окупантам

В Україну за посередництвом Меланії Трамп вдалося повернути 7 дітей з ТОТ – омбудсмен

На НВМК висадили частину майбутньої Алеї дубів на честь полеглих воїнів - Мінветеранів

Матеріали про порушення прав військових в окремих підрозділах мають отримати подальшу правову оцінку – командування Сухопутних військ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА