19:13 19.02.2025

Перше засідання групи "Прозорість і підзвітність" буде присвячено так званим "туалетним схемам" у Києві - Ткаченко

2 хв читати

У Києві готують перше засідання робочої групи "Прозорість і підзвітність", воно буде присвячене розслідуванням Національного антикорупційного бюро (НАБУ) щодо так званих "туалетних схем", повідомив начальник міської військової адміністрації (МВА) Тимур Ткаченко.

"Готуємо перше засідання робочої групи "Прозорість і підзвітність". Це також перша в історії міста ініціатива, яка дозволить поглянути на проблеми управління ресурсами столиці не лише з погляду логіки чиновників, але й з колективною експертизою правоохоронців та антикорупційних органів", - написав він у телеграм у середу.

За його словами, перше засідання вирішили присвятити розгляду резонансних розслідувань НАБУ щодо так званих "туалетних схем". "Земельний дерибан не лише б'є по бюджету міста. Він також шкодить чесним підприємцям. Є непоодинокі реальні кейси сумлінного бізнесу, який страждає від недоброчесних маніпуляцій зі столичною землею", — наголосив Ткаченко.

Він звернувся до громадськості, до підприємців, які постраждали від подібних схем: "Якщо ваші права були порушені через оборудки за принципом "туалетної схеми", якщо вам відомо про інші подібні випадки – прошу заповнити форму зворотного зв'язку: https://forms.gle/SAqKHPXpT9bydVr4A. З вами зв'яжуться представники КМВА(…). Приймемо рішення щодо можливості вашої участі в засіданні групи".

Як працюють "туалетні схеми": право власності реєструють на фіктивне майно. Це може бути вагончик, будка з піноблоків, сторожка. Раніше використовувались громадські туалети, звідси і назва схеми. Земельний кодекс дозволяє відвести ділянку, на якій розташована споруда, її власнику, причому розміри ділянки іноді чуттєво більші за саму будівлю. Голосуванням Київради ділянка передається без конкурсу і аукціону "власнику майна". Управління правового забезпечення Київради зазвичай дає негативні висновки, оскільки такі ділянки формально є вільними від забудови. Рішення підписує міський голова.

Раніше Ткаченко інформував, що у Києві створили робочу групу "Прозорість і підзвітність". Її мета - забезпечити прозорість використання ресурсів громади, дотримання міською владою антикорупційного законодавства, а також запобігання, виявлення та врегулювання конфліктів інтересів.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА