17:37 15.01.2025

Друге засідання Робочої групи України та Польщі з історичних питань заплановано на січень - заява

2 хв читати

Друге засідання Робочої групи з історичних питань у польсько-українських відносинах заплановано на кінець січня 2025 року у Львові, наразі сторони ведуть діалог, уточнюючи списки та місця поховань жертв воєн і репресій.

Це випливає зі спільної заяви міністрів культури України та Польщі, розміщеної на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України в середу.

"Початок роботи створеної Міністерствами культури обох країн Робочої групи з історичних питань, яка має на меті врегулювати у польсько-українських відносинах питання, пов’язані із правом на гідне поховання жертв війн і репресій, є успіхом діалогу, що до цього часу базувався на відкритості", - йдеться в заяві.

Зазначається, що перше засідання Робочої групи відбулося у Львові в грудні 2024 року. "Сторони обмінялися інформацією щодо місць, які, на думку кожної зі сторін, потребують першочергових пошукових та ексгумаційних робіт, а також додаткової уваги. Таким чином, для нас було важливим відповісти на очікування громадськості, зокрема родичів осіб, які стали жертвами війн і репресій. Спектр питань, що був предметом для обговорення, охоплював різні історичні періоди та локації в обох країнах", - зазначено в заяві.

У документі повідомляється, що наразі сторони аналізують сформований список, а також перевіряють стан виконання раніше поданих заяв на проведення пошукових робіт і надання дозволів на ексгумацію. Також проводиться перегляд чинних правових норм із метою їх можливої ревізії, яка могла б полегшити адміністративні процедури.

"Українська сторона вже ухвалила перше позитивне рішення щодо надання дозволу на ексгумаційні роботи. Польська сторона також розглядає українські пропозиції", - зазначено в заяві.

Повідомляється, що друге засідання Робочої групи заплановано на кінець січня 2025 року у Львові. "Ми переконані, що подальша робота групи та її результати продемонструють готовність обох сторін до гідного вшанування пам’яті вбитих та загиблих - поляків на території України та українців на території Польщі. Ці роботи здійснюватимуться у дусі взаємної поваги, відкритості до діалогу та інших спільних для обох народів цінностей", - наголосили заявники.

Повідомляється також, що особи, організації, установи та інституції, задіяні в зазначених процесах, регулярно інформуються про стан виконання окремих етапів робіт, погоджених Робочою групою з історичних питань. "Комунікація із громадськістю стосуватиметься результатів проведених робіт та їх завершених етапів", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА