Інтерфакс-Україна
18:58 27.10.2024

Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

2 хв читати
Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

Результати парламентських виборів у Грузії не повинні бути визнані, оскільки їх підготовка та проведення несумісні з європейськими стандартами, йдеться у спільній заяві голів комітетів закордонних справ низки парламентів європейських країн і Канади.

"Ми, як і раніше, переконані, що Грузія заслуговує на місце в самому серці об'єднаної Європи, але ці вибори не були ні вільними, ні чесними. Політичний клімат напередодні виборів був несумісним з європейськими стандартами справедливості. Кандидати піддавалися залякуванням і погрозам, були зловживання з боку влади, голоси купувалися. На цьому тлі Європейський Союз не може визнати результат", - ідеться в заяві, текст якої передав агентству "Інтерфакс-Україна" голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").

Автори заяви стурбовані "білорусизацією" Грузії. Вони наголосили, що якщо панівна партія Грузії ("Грузинська мрія" - ІФ-У) та її лідер втілять свої заяви в життя, то виникне загроза переслідування і заборони опозиції, незалежних медіа, критично налаштованих неурядових організацій.

"ЄС повинен ясно дати зрозуміти панівній партії, що він цього не прийме, і в цьому разі відбудеться повне припинення відносин", - йдеться в заяві.

Також, парламентарії зажадали запровадження санкцій проти осіб, які перешкоджали вільному волевиявленню грузинського народу.

Заяву підписали голови комітетів закордонних справ парламентів Німеччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Італії, Канади, Швеції, Ірландії, України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА