Інтерфакс-Україна
09:58 10.11.2025

До органів управління Українського фонду культспадщини увійдуть держави і організації, які зробили перші внески, - Бережна

2 хв читати
До органів управління Українського фонду культспадщини увійдуть держави і організації, які зробили перші внески, - Бережна
Фото: МКСК

До органів управління Українського фонду культурної спадщини будуть входити іноземні держави і міжнародні організації, які зробили перші внески, повідомила віцепрем’єр-міністр з гуманітарної політики України – міністр культури України Тетяна Бережна.

"Звітність буде дуже сувора. До органів управління Фонду будуть входити ті іноземні держави і ті міжнародні організації, які брали участь у перших внесках до цього Фонду", - сказала Бережна в ефірі національного телемарафону в понеділок.

Вона розповіла, що наразі відбувається формування управлінських органів Фонду, зокрема експертний і аудиторський комітети.

Бережна наголосила, що Україна проводить переговори, щоб не лише Данія, Нідерланди, Польща і Велика Британія надали свої внески, а й інші країни-партнери.

За словами віцепрем’єра, Фонд збиратиме гроші як на відновлення спадщини, так і на розвиток і підтримку українських креативних індустрій і митців.

Як повідомлялося, в липні 2025 року Мінкультури з партнерами на Конференції з відновлення 2025 у Римі (Італія) презентували нові міжнародні інструменти для підтримки української культури: Альянс культурної стійкості, Фонд спадщини України та Team Europe Ukraine.

На початку листопада в Копенгагені (Данія) відбулася друга міжнародної конференції "Співпраця заради стійкості", на якій презентувати механізм функціонування Українського фонду культурної спадщини. 

По результатам Конференції Данія, Нідерланди, Польща та Велика Британія заявили, що інвестують 3 млн євро у новостворений Український фонду культурної спадщини.

Раніше в Мінкультури повідомили, що Український фонд культспадщини працюватиме за бельгійським законодавством.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА