Інтерфакс-Україна
08:47 05.11.2025

Демократи перемогли на перших великих виборах другого терміну Трампа

2 хв читати
Демократи перемогли на перших великих виборах другого терміну Трампа
Фото: Unsplash

Демократи перемогли у вівторок на перших великих виборах після другого терміну Дональда Трампа на посаді президента США, висунувши нове покоління лідерів і надавши партії, яка перебувала в облозі, імпульс напередодні виборів до Конгресу наступного року.

Як повідомляє Reuters, у Нью-Йорку 34-річний демократичний соціаліст Зохран Мамдані переміг на виборах мера, завершивши стрімкий і малоймовірний злет від анонімного законодавця штату до однієї з найпомітніших демократичних фігур країни. А у Вірджинії та Нью-Джерсі помірковані демократи 46-річна Ебігейл Спанбергер та 53-річна Майкі Шеррілл перемогли на виборах губернаторів з великим відривом, відповідно.

"Якщо хтось і може показати нації, зрадженій Дональдом Трампом, як його перемогти, то це місто, яке його породило. І якщо є якийсь спосіб налякати деспота, то це шляхом демонтажу тих самих умов, які дозволили йому накопичити владу", – сказав Мамдані перед галасливим натовпом прихильників.

"Отже, Дональде Трампе, оскільки я знаю, що ви дивитеся, у мене для вас є чотири слова: збільште гучність", – додав він.

Вибори у вівторок стали барометром того, як американці реагують на бурхливі дев'ять місяців перебування Трампа на посаді президента. Перегони також послужили випробуванням різних сценаріїв передвиборчої кампанії Демократичної партії напередодні 2026 року, коли партія не має доступу до влади у Вашингтоні і все ще намагається знайти вихід з політичної глушини.

Тим не менш, зазначає агентство, до проміжних виборів залишився рік – вічність в епоху Трампа, і опитування громадської думки показують, що бренд Демократичної партії залишається в цілому непопулярним, навіть незважаючи на те, що рейтинг самого Трампа знизився.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих на Нікопольщині через ворожі обстріли зросла до семи людей – Дніпропетровська ОВА

Зеленський обговорив з британським віцепрем’єром Ламмі санкції проти РФ та вербування агресором іноземців

Україна та Демократична Республіка Конго підписали меморандум для посилення продбезпеки та розвитку с/г на п’ять років

Глава МВС: за добу на 112 поступило 3,5 тис. скарг киян на відсутність електрики, тепла і води

Зеленський обговорив із Кубраковим аспекти надзвичайної енергетичної ситуації в Україні

Війна може тривати ще кілька років у разі відсутності перемир’я до літа 2026 року - думка

Рада ратифікувала дві грантові угоди між урядами України та Італії для проєктів на Одещині бюджетом понад 38 млн євро

У школах Києва канікули з 19 січня до 1 лютого – Кличко

Міністр оборони Федоров повідомив про запуск автоматизованого розподілу дронів між частинами

ВАКС визначив для Тимошенко заставу в 33 млн грн та процесуальні обов'язки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА