Інтерфакс-Україна
20:51 18.12.2025

Мексика продовжить підтримувати дипломатичні ініціативи України для досягнення миру — Стефанчук

1 хв читати
Мексика продовжить підтримувати дипломатичні ініціативи України для досягнення миру — Стефанчук

Мексика підтримуватиме дипломатичні ініціативи України для досягнення миру, повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Провів телефонну розмову з головою Палати депутатів Конгресу Мексики Кенією Лопес Рабадан… Погодилися, що справедливий і тривалий мир можливий лише на основі Статуту ООН, поваги до суверенітету й територіальної цілісності України. Почув запевнення, що Мексика і надалі підтримуватиме дипломатичні ініціативи, спрямовані на досягнення миру, а також підтвердження розуміння того, що Україна прагне справедливості та безпеки", — написав Стефанчук у Фейсбуці у четвер.

Він зазначив, що Мексика є важливим партнером України і її позиція надзвичайно цінна на міжнародній арені.

За його словами, створення у Конгресі Мексики групи дружби з Україною — однією з перших у новому скликанні, є важливим сигналом для подальшої міжпарламентської взаємодії. Стефанчук також розповів про домовленість поглиблення діалогу між парламентами задля підтримки мирних зусиль.

"Окремо обговорили питання повернення незаконно депортованих українських дітей. Запросив Мексику долучитися до Міжнародної коаліції за їхнє повернення — щонайменше в статусі спостерігача", — розповів спікер.

Стефанчук та Рабадан підтвердили взаємну зацікавленість у продовженні прямих контактів і обмінялися запрошеннями.

"Запросив пані Лопес Рабадан здійснити візит до України як важливий та історичний крок у розвитку відносин між нашими країнами",— додав голова Верховної Ради.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог окупував Званівку та просунувся у кількох населених пунктах на Слов'янському напрямку - DeepState

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

Рютте: Деякі країни, якщо буде потрібно, готові взяти участь у військових діях в Україні у випадку повторної агресії РФ - ЗМІ

Росія Путіна не відрізняється від ІДІЛ чи "Хамас" – Сибіга про депортацію цивільних в РФ

Умєров повідомив про зустріч з американською стороною сьогодні

У Румунії відкриють другий за величиною логістичний хаб для допомоги Україні - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА