Інтерфакс-Україна
17:37 02.01.2025

МЗС прокоментувало неправдиві звинувачення ООН у нібито обмеженні Україною релігійних свобод

2 хв читати
МЗС прокоментувало неправдиві звинувачення ООН у нібито обмеженні Україною релігійних свобод

Міністерство закордонних справ України спростувало висновки ООН про поправки до закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" як такі, що спотворюють дійсність.

"Міністерство закордонних справ України ознайомилося із 41 періодичною доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненою 31 грудня 2024 року. Відкидаємо висновки ООН щодо поправок до Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" як такі, що спотворюють дійсність", - ідеться в коментарі відомства.

У МЗС наголосили, що згаданий у доповіді закон не передбачає заборони жодної з наявних в Україні церков.

"Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України", - йдеться в коментарі.

У відомстві також нагадали ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю в загарбницькій війні проти України.

Україна наголосила, що в цьому контексті Українська держава зобов'язана захистити своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в РФ "зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності".

"Нагадуємо ООН, що саме Росія в ході своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, що включають зокрема навмисні вбивства вірян і релігійних діячів, руйнування релігійних споруд та святих місць по всій території України, переслідування релігійних громад, які не належать до російської православної церкви на тимчасово окупованих територіях України", - наголосило МЗС.

Також у відомстві розраховують на те, що у своїх доповідях Моніторингова місія ООН з прав людини надаватиме надалі об'єктивні оцінки реальної ситуації зі свободою релігії в Україні та продовжить фіксувати російські злочини проти українських вірян, релігійних громад і лідерів, церковного майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

Головнокомандувач ЗСУ привітав військових із Днем Збройних сил України: Потом і кров’ю йдемо до мети

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА