Інтерфакс-Україна
18:58 27.10.2024

Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

2 хв читати
Результати парламентських виборів у Грузії не можна визнавати - заява голів комітетів низки парламентів країн Європи та Канади

Результати парламентських виборів у Грузії не повинні бути визнані, оскільки їх підготовка та проведення несумісні з європейськими стандартами, йдеться у спільній заяві голів комітетів закордонних справ низки парламентів європейських країн і Канади.

"Ми, як і раніше, переконані, що Грузія заслуговує на місце в самому серці об'єднаної Європи, але ці вибори не були ні вільними, ні чесними. Політичний клімат напередодні виборів був несумісним з європейськими стандартами справедливості. Кандидати піддавалися залякуванням і погрозам, були зловживання з боку влади, голоси купувалися. На цьому тлі Європейський Союз не може визнати результат", - ідеться в заяві, текст якої передав агентству "Інтерфакс-Україна" голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").

Автори заяви стурбовані "білорусизацією" Грузії. Вони наголосили, що якщо панівна партія Грузії ("Грузинська мрія" - ІФ-У) та її лідер втілять свої заяви в життя, то виникне загроза переслідування і заборони опозиції, незалежних медіа, критично налаштованих неурядових організацій.

"ЄС повинен ясно дати зрозуміти панівній партії, що він цього не прийме, і в цьому разі відбудеться повне припинення відносин", - йдеться в заяві.

Також, парламентарії зажадали запровадження санкцій проти осіб, які перешкоджали вільному волевиявленню грузинського народу.

Заяву підписали голови комітетів закордонних справ парламентів Німеччини, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Італії, Канади, Швеції, Ірландії, України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нідерланди та країни Північної Європи обговорили допомогу Україні – міністр оборони

Трамп: Війна між Росією та Україною – це війна Байдена, а не моя

Каллас: 17-й пакет санкцій для РФ Рада ЄС розгляне у травні

У Бундестазі призначили на 6 травня засідання, на якому можуть обрати Мерца канцлером

Євросоюз розширив санкційний список щодо Ірану за порушення прав людини

Економіка США перебуває на межі рецесії, але це не найгірше - інвестор-мільярдер Дейліо

Від початку квітня РФ застосувала проти України 2,8 тис. авіабомб, понад 1,4 тис. дронів, близько 60 ракет - Зеленський

Світові лідери засуджують ракетну атаку РФ на Суми

Трамп наголошує, що переговори щодо України йдуть добре, але настав час для практичних кроків - ЗМІ

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА