Інтерфакс-Україна
01:31 07.03.2025

Кошта: найкращою гарантією безпеки для України є самі українці

2 хв читати
Кошта: найкращою гарантією безпеки для України є самі українці
Фото: https://x.com/antoniocostapm

Президент Європейської ради Антоніу Кошта вважає, що найкращими гарантіями безпеки для України є самі українці.

Так він пізнім вечором четверга на пресконференції по завершенню спеціального засідання Європейської ради відповів на запитання щодо можливих гарантій безпеки для України з боку Європейського союзу за відсутності американської підтримки.

"Перш за все, найкращою гарантією безпеки є самі українці. З 24 лютого 2022 року українська армія чинить опір. Багато людей тоді вважали, що не можна витримувати більше трьох днів, потім більше трьох тижнів. Зараз вони пручаються більше трьох років. І ми за Україну з першого дня. І будемо продовжувати це робити і після війни", - сказав Кошта.

Він зауважив, що у прийнятих за результатами спеціального засідання документах "ми вирішили у висновках, що досліджуватимемо наші можливості в рамках договору, щоб сприяти гарантіям безпеки". "Звичайно, гарантії безпеки для майбутнього України є важливими для безпеки Європи, але також і для міжнародної безпеки. Тому що ця війна не тільки про Україну. Йдеться про повагу до міжнародного права, про повагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах, повагу суверенітету, територіальної цілісності, безпечних кордонів. І це фундаментальні цінності, закріплені в Статуті ООН. Це глобальна проблема", - констатував президент Європейської ради.

У цьому зв’язку він висловив сподівання на "підтримку всіх країн світу у забезпеченні дотримання міжнародного права". "Цілком зрозуміло, що міжнародне право має переважати, а війна має бути переможена", - переконаний Кошта.

У свою чергу президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що "найкращі гарантії безпеки – це українська армія". "Ми працюємо з новим інструментом, який полягає в тому, щоб також дозволити нашим державам-членам шляхом спільних закупівель закупити необхідний військовий потенціал, який потім можна буде надати Україні. Типовими прикладами є данська ініціатива чи чеська ініціатива. Отже, для цього вже є встановлені процедури. Але, звичайно, з підтримкою в розмірі 150 млрд. євро, де певна частка повинна піти тоді на спроможність України, це також великий поштовх вперед для підтримки сили цієї видатної армії", - деталізувала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни обстріляли 9 громад Сумської області, є поранені - ОВА

Російський агент отримав 15 років тюрми за спроби "перерізати" логістику ЗСУ на Харківщині

Віткофф зустрівся у Вашингтоні зі спецпредставником Путіна - ЗМІ

Прем‘єр Австралії про мита Трампа: ці тарифи не є неочікуваними, але вони невиправдані

Бессентрекомендує країнам утриматися від зворотніх заходів на запровадженні Трампом мита

Таяні про митні тарифи Трампа: нам потрібні конструктивні переговори

Трамп анонсував введення взаємних тарифів на імпорт, Україна отримала 10%

Масована атака ворожих БпЛА на Харків обійшлася без постраждалих - начальник ОВА

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено 128 окупантів – Генштаб ЗСУ

Єрмак пропонує Лондонському Королівському театру замінити росіянку Нетребко на українку Монастирську в опері "Тоска"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА